W rocznicę wyboru Jana Pawła II znieważono jego pomnik. Proboszcz wzywa do modlitwy za sprawców

(fot. Alessia Pierdomenico / Shutterstock.com)

"Niestety dziś miał miejsce niemiły incydent" - powiedział proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Pile.

 

Przy okazji wczorajszych obchodów 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, doszło do znieważenia jego pomnika w Pile (woj. wielkopolskie). O zajściu ze smutkiem poinformował proboszcza parafii pw. Świętej Rodziny w Pile. Na profilu facebookowym parafii napisano:

 

"Dziś przypada 40 r. wyboru naszego Rodaka na Papieża. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za dar tak wielkiego Świętego. Niestety dziś miał miejsce też niemiły incydent. Ktoś zanieczyścił pomnik Jana Pawła II obrzucając go jajkami. Przykre, ale za takich trzeba się modlić o nawrócenie".

 

 

Dziś przypada 40 r. wyboru naszego Rodaka na Papieża. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za dar tak wielkiego Świętego. ...

Opublikowany przez Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile Wtorek, 16 października 2018

 

 

Sprawę odkryto wieczorem, gdy jeden z mieszkańców poinformował o swoim odkryciu starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Szybko pojawili się też strażacy wezwani przez władze miasta, którzy wyczyścili pomnik. Sprawę postanowiła zbadać pilska policja. "Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła ślady" - mówi w rozmowie z dziennikarzami Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 

Na stronie pila.pl możemy przeczytać oswiadczenie Urzędu Miasta w tej sprawie:

 

Dzisiaj w godzinach wieczornych zostaliśmy powiadomieni, że nieustaleni jeszcze sprawcy dokonali aktu wandalizmu - zanieczyszczenia figury Jana Pawła II usytuowanej w centrum Piły.


Służby miejskie zostały natychmiast uruchomione i pojawiły się na miejscu zdarzenia, gdzie okazało się, że ktoś zanieczyścił figurę kurzymi jajami. Na miejscu pojawili się także strażacy z PSP i technicy z KPP w Pile.


Ubolewamy nad takim zachowaniem i wyrażamy głęboki sprzeciw. Mamy też nadzieję, że Straż Miejska wraz z Policją ustali sprawców tego nagannego zachowania.


Dorota Semenov
Rzecznik prasowy
Urząd Miasta Piły

 

Obecnie prowadzone jest śledztwo. Trwają poszukiwania sprawców tego aktu wandalizmu. Trudno powiedzieć, jakie dokładnie zarzuty mogą zostać im postawione.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

szymepiotre04 08:29:08 | 2018-10-18
Art. 216 k.k. (Zniewaga)
§ 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook