Kaczyński o „przemyśle” nienawiści w polityce

O katastrofie smoleńskiej, mechanizmach, twórcach, bohaterach i ofiarach przemysłu nienawiści mówi „Niedzieli” Jarosław Kaczyński prezes Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Wiesławą Lewandowską. Wywiad pt. „Długa historia nienawiści” opublikowany jest w najnowszym, 45. numerze tygodnika katolickiego „Niedziela” z datą 7 listopada.


Mówiąc o języku nienawiści i jego początkach w debacie publicznej Jarosław Kaczyński przypomina, że w świecie polityki i mediów język ten zaczął się już na początku lat 90-tych, kiedy on sam stał się dla części środowiska politycznego „uosobieniem wszelkiego zła politycznego”. - Najbardziej odczułem to, kiedy poruszyliśmy sprawę korupcji w Polsce - mówi prezes PiS. - O mnie można było mówić wszystko, nawet nieprawdę, i nigdy nie miałem szansy sprostowania.

 

Zdaniem prezesa PiS „ten przemysł nienawiści był i jest sztucznie podtrzymywany, bo PO po prostu nie umie rządzić; moralnie i intelektualnie jest niezdolna do rządzenia”.

 

Odnosząc się do katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. były premier RP podkreśla, że będzie dążył do wyjaśnienia tej katastrofy. - Niczego już się nie boję. I oświadczam, że nikt mnie nie zmusi, chyba, że mnie zabije, do tego, żebym nie dążył do wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej - mówi Jarosław Kaczyński.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (34)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Anna 13:43:09 | 2010-11-05
Jezuici z Deonu. Nie siejcie nienawiści w komentarzach , w tym na Redemptorystów. Czyżby np. kardynałowie Grocholewski, Levada i Rode dla Was nie mieli znaczenia? A może zobaczycie ich wywiady dla Radia Maryja na stronie tego radia

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~realista 09:15:39 | 2010-11-05
Zabawni sa apologeci prezesa Jarosława oskarżający wszystkich w koło o najgorsze, a jednocześnie robiących z siebie oczywiście na wzór Kaczyńskiego najwieksze ofiary wszelkich ataków. Nawet Deon bierze udział w spisku przeciwko kochanemu wodzowi. Skrajnie nieobiektywne media RM i ND uważają za media miarodajne i w ich optyce oceniają sytuacje w Polsce.
Dogmaty apologetów PIS, które zwolennicy przyjmuja w ciemno:
- nieomylność wodza Jarosława, który jako jedyny jest w stanie poprowadzić ojczyzne w dobrym kierunku
- wspólni wrogowie Niemcy i Rosja, z którymi nie wolno wpsółpracować bo wiadomo jakie maja zamiary
- złosliwe i sprzedajne media na czele z mitycznymi szkodnikami GW i TVN
- kazdy kto śmie krytykować niemylnego, kochango i atakowanego ze wszyskich stron wodza zostaje zakwalifikowany do zbioru złych lemingów PO, agentów, sprzedajnych judaszy itd itd, atakowac ich można bez pardonu bo wiadomo ze to zdrajcy ojczyzny.
Tak ukształtowany beton PIS to skarb dla Kaczyskiego, bo zawsze pójdzie w ciemno za nim. A tak przyjeta retoryka wyklucza jakokolwiek dyskusję o stanie państwa czy rządach partii będącej u władzy, bo mniejsca dyskutantów, ich motywacja i wiarygodnośc jest na starcie znana.

Nie da się ukryć celna i prawdziwa synteza ,od dawna wiadomo że syndrom oblężonej twierdzy jednoczy współwyznawców i jak widać starzy wyjadacze Kaczyński i Rydzyk doskonale to wiedzą i ubezwłasnowolniając doskonale kierują swoimi janczarami

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~veto dla fanatyzmu 09:05:41 | 2010-11-05
Zabawni sa apologeci prezesa Jarosława oskarżający wszystkich w koło o najgorsze, a jednocześnie robiących z siebie oczywiście na wzór Kaczyńskiego najwieksze ofiary wszelkich ataków. Nawet Deon bierze udział w spisku przeciwko kochanemu wodzowi. Skrajnie nieobiektywne media RM i ND uważają za media miarodajne i w ich optyce oceniają sytuacje w Polsce. 
Dogmaty apologetów PIS, które zwolennicy przyjmuja w ciemno:
- nieomylność wodza Jarosława, który jako jedyny jest w stanie poprowadzić ojczyzne w dobrym kierunku
- wspólni wrogowie Niemcy i Rosja, z którymi nie wolno wpsółpracować bo wiadomo jakie maja zamiary
- złosliwe i sprzedajne media na czele z mitycznymi szkodnikami GW i TVN
- kazdy kto śmie krytykować niemylnego, kochango i atakowanego ze wszyskich stron wodza zostaje zakwalifikowany do zbioru złych lemingów PO, agentów, sprzedajnych judaszy itd itd, atakowac ich można bez pardonu bo wiadomo ze to zdrajcy ojczyzny.
Tak ukształtowany beton PIS to skarb dla Kaczyskiego, bo zawsze pójdzie w ciemno za nim. A tak przyjeta retoryka wyklucza jakokolwiek dyskusję o stanie państwa czy rządach partii będącej u władzy, bo mniejsca dyskutantów, ich motywacja i wiarygodnośc jest na starcie znana.
 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~gość.r 08:57:58 | 2010-11-05
Drogi t witek to dziecko specjalnej troski PiS i już dawno wielu stwierdziło że z nim po prostu się nie polemizuje gdyż jego sposób polemiki to obelgi,insynuacja i fanatyczna wprost miłość do Jarosława Kaczyńskiego uniemożliwiająca mu nie tylko logiczne ale jakiekolwiek myślenie w myśl zasady,,i nikt nam nie powie że białe jest białe,a czarne jest czarne". Polemika z nim to niepotrzebna nobilitacja człowieka który nie ma nic do powiedzenia

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Anna 08:07:10 | 2010-11-05
Jezuici z Deonu. Nie siejcie nienawiści w komentarzach , w tym na Redemptorystów. Czyżby np. kardynałowie Grocholewski, Levada i Rode dla Was nie mieli znaczenia?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~witek 06:27:02 | 2010-11-05
On nigdy nie skrytykuje PO, bo PO mu za taki post nie zapłaci. Dla mnie ktoś, kto pisze "Ewangelia jest dla mnie źródłem" a jednocześnie pisze mase pustych oskarżeń, których nawet nie zamierza udowadniać, jest po prostu zwykłym płatnym kłamczuchem, lub człowiekiem z jakąś wadą umysłową. Mamy prawo nazywać Was zwolennikami PO, bo wpisujecie się w styl propagandy PO, powtarzacie te same kłamstwa które sieje PO, stosujecie te same POdłe metody walki z przeciwnikiem co PO, oparte na kłamstwie i insynuacjach. Albo jesteście na tyle głupi że robicie to nieświadomie, wtedy mamy do czynienia z jakąś formą lekkiego kretynizmu, połączoną z fobią i chorobliwą nienawiścią do Kaczyńskiego wywołaną zbyt długim oglądactwem TVN.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~t 23:17:42 | 2010-11-04
XKFWX, ok skrytykuj jeszcze PO, bedziesz bardziej wiarygodny.

cd.pytajnik
Trzeba wyjątkowej obłudy i bezczelności , żeby w tym co robicie powoływać się na Ewangelię. Gdybyście z niej cokolwiek zrozumieli , zwłaszcza Ty pożal się Boże realisto, to byście nigdy nie pisali postów tak przesyconych szyderstwem, bezzasadnym lekceważeniem człowieka, którego osobiście nie znacie, któremu nigdy nie udowodniono żadnego przekrętu, nieuczciwości, działania niezgodnego z prawem. Nawet teraz gdy PO ma pełnię władzy i na pewno szuka cokolwiek na Kaczyńskiego nic mu znaleźć nie może. W Ewangelii jest napisane: mówi Jezus: „Miłujcie Waszych nieprzyjaciół i módlcie się” (M 5.44) . Realisto, cm, którzy tak łatwo pouczacie innych ,pytam Was: jesteście do tego zdolni o czym mówi Jezus?


Wypisujesz rzeczy, o których nic nie wiesz. Piszesz "Z Wami z PO ...". Chciałem Ci oznajmić, że nigdy nie byłem i nie jestem zwolennikiem PO. Religia i Ewangelia są dla mnie źródłem. Nigdy natomiast nie będą narzędziem do walk partyjnych i zaspakajania moich prywatnych ambicji. Jedną rzecz dzisiaj Polska potrzebuje: odpartyjnienia wielu sfer życia społecznego, gospodarczego, a także religijnego. Ale to właśnie tacy jak Ty nie potrafią myśleć takimi kategoriami. Dla Ciebie wszystko przesycone jest partyjniactwem. Jak Ktoś krytykuje PiS, to musi być zwolennikiem PO. Co za obłuda!!! Już były wypowiedzi na forum, gdzie ktoś odbierał prawo posługiwania się tytułem biskupa, nazywając panami tych biskupów, którzy nie popierają PiS-u. Dla Was Religia musi być przyklejona do partii politycznej, bo jeśli jest niezależnym źródłem, to nie możecie tego znieść. Kościół musi być partyjny, bo Kościoła Chrystusowego nie możecie znieść. Kapłan, który głosi Ewangelię Chrystusa, a nie używa ambony do propagandy politycznej, nie jest dla Was kapłanem. Zrozum jedną rzecz: nie wszyscy muszą kochać PiS, nie wszystko musi być upartyjnione. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~t 23:13:19 | 2010-11-04
vide chrzescijanstwo. Ale gola sobie strzelasz. Przeciez Ty siejesz nienawisc takimi komentarzami.

mi osobiście imponuje Jarosław Kaczyński. To prorok doświadczony przez Boga
szczególnie poruszyły mnie jego słowa że już niczego się nie boi.. uwaga!
tej klasy mężów stanu trudno dziś znależć...nie będę opisywał przypadków przeciwnych by nie zostać posądzonym o nienawiść.sic! dla mnie Brat śp.Lecha Kaczyńskiego jest i pozostanie prawdziwym polskim mężem stanu.

Przeważnie takie sytuacje, gdzie kogoś zaczyna się uważać za proroka i wysłannika Boga, to zalążki różnego rodzaju sekt, schizm, itp. Więc zastanów się kilka razy zanim zaczniesz pisać takie rzeczy.  


Nie rozumię czemu ty cm się dziwisz przecież dzisiejszy PiS wraz z toruńskim imperium to sekta w najczystszej formie i tylko nie widzą tego ci którzy tego nie chcą widzieć

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leszek 22:12:35 | 2010-11-04
Ja napisałem konkretne rzeczy. Poprosiłem o wskazanie osoby lub cytatu w którym mówi się o bezgrzesznym i bez skazy Kaczyńskim jak Wyście sugerowali.

~pytajniku, nie sugerowałem że o Kaczyńskim mówi się o bezgrzesznym i bez skazy, więc nie widzę powodu abym poszukiwał takich cytatów.

Następnie udowodniłem , że nie znając człowieka oczerniacie go z zajadłością godną lepszej sprawy, podałem Wam cytat z Ewangelii ponieważ, któryś z Was pouczał , powołując się na św. Pawła. Ja zacytowałem Jezusa z Ewangelii św. Mateusza. Wyjaśniłem Wam , że nie przyłączę się do nagonki na porządnego człowieka.
Uzasadniłem Wam dlaczego uważam go za porządnego i uczciwego człowieka. A Wasza reakcja? Dalsza rzeka obelg, pomówień i obłudnych stwierdzeń, że to ja a nie Wy jestem fanatykiem politycznym. A przecież wystarczy porównać moją i Waszą retorykę.

Niczego ani nie nie udowodniłeś ani nie wyjaśniłeś. Nie podałeś ani jednego
merytorycznego argumentu na cokolwiek. Zaserwowałeś jedynie standardowy
dla PIS potok propagandy.
Pozwolę sobie zacytować fragment tego co napisałeś i skomentować to:
Trzeba wyjątkowej obłudy i bezczelności , żeby w tym co robicie powoływać się na Ewangelię. Gdybyście z niej cokolwiek zrozumieli , zwłaszcza Ty pożal się Boże realisto, to byście nigdy nie pisali postów tak przesyconych szyderstwem, bezzasadnym lekceważeniem człowieka, którego osobiście nie znacie, któremu nigdy nie udowodniono żadnego przekrętu, nieuczciwości, działania niezgodnego z prawem. Nawet teraz gdy PO ma pełnię władzy i na pewno szuka cokolwiek na Kaczyńskiego nic mu znaleźć nie może. W Ewangelii jest napisane: mówi Jezus: „Miłujcie Waszych nieprzyjaciół i módlcie się” (M 5.44) . Realisto, cm, którzy tak łatwo pouczacie innych ,pytam Was: jesteście do tego zdolni o czym mówi Jezus?
Czy znasz osobiście Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego i innych? Nie sądzę... A może udowodniono im kiedykolwiek jakieś przekręty, nieuczciwości, działania niezgodne z prawem? Nawet wtedy gdy to PIS miał pełnię władzy i montował bezkarnie różne prowokacje i napewno szukał czegokolwiek na Tuska i innych z PO to nic im wynaleźć nie potrafił. A więc masz rację że trzeba wyjątkowej obłudy i bezczelności , żeby w tym co robicie powoływać się na Ewangelię, bo gdybyście z niej cokolwiek zrozumieli , zwłaszcza Ty pożal się Boże ~pytajniku, to byście nigdy nie pisali postów tak przesyconych szyderstwem, bezzasadnym lekceważeniem człowieka...
Owszem, zacytowałeś z Mt wezwanie do miłości nieprzyjaciół i do
modlenia się za nich... ale co z tego, skoro to co wypisujesz stoi z
nim w jawnej sprzeczności... pytajniku, i inni którzy tak łatwo pouczacie innych, pytam Was: jesteście do tego zdolni o czym mówi Jezus?

Ponieważ taki styl „dyskusji:” mnie nudzi, po prostu szkoda czasu . Z Wami nie da się poważnie i z godnością dyskutować, a rynsztok Wam zostawiam bo widzę wyraźnie , że się świetnie w nim czujecie. Niestety Ty Leszku też. I na nic Twoje wściekłe tyrady. Któż by się nimi przejmował! Więc nie liczcie na żadną moją reakcję. Wybiorę sobie godniejszych partnerów. Ot co.

Mam identycznie odczucia. Z Wami nie da się poważnie i z godnością dyskutować, a rynsztok Wam najwyraźniej odpowiada i świetnie się w nim czujecie, zwłaszcza niejaki ~wicio. Ale na nic Twoje wściekłe tyrady. Nikt rozumny się nimi nie przejmuje.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~cm 21:53:25 | 2010-11-04
Ja napisałem konkretne rzeczy. Poprosiłem o wskazanie osoby lub cytatu w którym mówi się o bezgrzesznym i bez skazy Kaczyńskim jak Wyście sugerowali. Następnie udowodniłem , że nie znając człowieka oczerniacie go z zajadłością godną lepszej sprawy, podałem Wam cytat z Ewangelii ponieważ, któryś z Was pouczał , powołując się na św. Pawła. Ja zacytowałem Jezusa z Ewangelii św. Mateusza. Wyjaśniłem Wam , że nie przyłączę się do nagonki na porządnego człowieka. Uzasadniłem Wam dlaczego uważam go za porządnego i uczciwego człowieka. A Wasza reakcja? Dalsza rzeka obelg, pomówień i obłudnych stwierdzeń, że to ja a nie Wy jestem fanatykiem politycznym. A przecież wystarczy porównać moją i Waszą retorykę.
Ponieważ taki styl „dyskusji:” mnie nudzi, po prostu szkoda czasu . Z Wami nie da się poważnie i z godnością dyskutować, a rynsztok Wam zostawiam bo widzę wyraźnie , że się świetnie w nim czujecie. Niestety Ty Leszku też. I na nic Twoje wściekłe tyrady. Któż by się nimi przejmował! Więc nie liczcie na żadną moją reakcję. Wybiorę sobie godniejszych partnerów. Ot co.

Wystarczy posłuchać jego wypowiedzi. Czy kiedyś uderzył się w swoje piersi? Jak na razie, to słychać tylko oskarżanie wszystkich na około, także tych w jego partii. Jak przegrał wybory, to oczywiście nie on był winien, tylko jego sztab wyborczy. Języka pogrady używają inni, tylko nie on. Bezcześcili Krzyż inni (co jest prawdą), ale on nie (mając go za narzędzie do walki z przeciwnikiem politycznym). Jak oddał władzę w 2007 r., to oczywiście nie on był winien, tylko koalicjanci. Jak Kaczyńscy byli prezydentem i premierem, to zagrożenia demokracji nie było. Jak w 2006 r. przejmował Telewizję Publiczną, tak jak zrobiła to teraz obecna ekipa, to było wszystko OK. Przepraszać muszą wszyscy na około, tylko nie on. Po prostu posłuchaj sobie jego wypowiedzi z ostatnich lat i będziesz miał cytatów ile chcesz. 

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook