Brat Alois z Taizé na Synodzie: młodych przyciąga piękno wspólnej modlitwy

(fot. Kamil Janowicz / Shutterstock.com)

Młodych trzeba wysłuchać, ale trzeba to robić w kontekście modlitwy, wspólnego słuchania Słowa Bożego - uważa brat Alois, przeor Wspólnoty z Taizé. Dzieląc się wrażeniami z pierwszych dni synodu biskupów, zauważa on sygnalizowaną przez przedstawicieli różnych krajów potrzebę rozwoju posługi "słuchania".


- Coś takiego dzieje się już od wielu lat w Taizé, ale musi temu towarzyszyć modlitwa, niekiedy wspólne milczenie, bo młodzi przychodzą z poważnymi problemami, a my nie mamy gotowych odpowiedzi - dodaje brat Alois.

 

Kard. Nichols o Synodzie: można dostrzec wspaniałe bogactwo, które się z niego wyłania>>

 

Przeor ekumenicznej wspólnoty przyznaje, że młodych przyciąga też dzisiaj piękno wspólnej modlitwy. - Tak, piękno przyciąga młodych, ale piękno proste. Nie elitarna estetyka dla nielicznych, lecz piękno dostępne dla wszystkich, to które wypływa z udziału we wspólnej modlitwie, w liturgii. W Taizé nie znaleźliśmy rozwiązania, ale naszą małą drogę - powiedział Radiu Watykańskiemu br. Alois.

 

"Są to śpiewy, które pomagają w bardziej duchowym udziale w modlitwie. I jest to bardzo piękne, bo w ten sposób młodzi niosą również nas w swojej modlitwie. To nie tylko my zapalamy do niej młodych, ale również i młodzi wspierają nas w modlitwie swym udziałem w pieśniach, a także w ciszy".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.22

Liczba głosów:

72

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook