Papież przyjmie prezydenta Korei Południowej 18 października

(fot. shutterstock.com)

Papież Franciszek przyjmie 18 października na audiencji prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina - ogłosił we wtorek Watykan. Wcześniej w Seulu poinformowano, że Mun przekaże papieżowi zaproszenie od przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una do Pjongjangu.

 

Datę audiencji dla prezydenta Korei Południowej podał watykański rzecznik Greg Burke. Wraz z tą informacją przekazano też, że dzień wcześniej sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin odprawi w bazylice świętego Piotra Mszę o Pokój na Półwyspie Koreańskim. Weźmie w niej udział prezydent Mun.

 

Burke nie odniósł się do zaproszenia od przywódcy Korei Północnej. O tym, że zostanie ono skierowane podczas wizyty prezydenta Muna poinformowała jego kancelaria.

 

- Przewodniczący Kim powiedział, że "gorąco przywita papieża, jeśli odwiedzi Pjongjang" - powiedział rzecznik Pałacu Prezydenckiego w Seulu Kim Uj Kiom na konferencji prasowej poświęconej podróży Muna do Europy.

 

Prezydent Mun ma wówczas przekazać zaproszenie od Kima papieżowi Franciszkowi - wyjaśnił rzecznik, cytowany przez południowokoreańską agencję Yonhap.

 

Rzecznik dodał, że podczas spotkania z papieżem Mun będzie zabiegał o jego błogosławieństwo i wsparcie dla pokoju i stabilności na Półwyspie Koreańskim. Przedyskutuje też z Franciszkiem dalszą współpracę pomiędzy Koreą Płd. a Watykanem.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook