Mocne słowa franciszkanina o stronie zwiedzeni.pl i materiale dot. Marcina Zielińskiego

(fot. Marcin Zieliński / YouTube.com / facebook.com)

Zakonnik podaje konkretne przykłady zachowania Marcina Zielińskiego, które przeczą tezom zawartym w filmie. Pokazuje także błędy, jakich dopuścili się jego autorzy.

 

Franciszkanin Wit Chlondowski, jeden z sygnatariuszy oświadczenia ws. filmu o Marcinie Zielińskim, napisał, dlaczego nie zgadza się z tezami zawartymi w materiale autorstwa zwiedzeni.pl.

 

Poniżej publikujemy jego komentarz.

Niestety cała strona zwiedzeni.pl jest oparta na lęku. Zarówno wcześniejsze publikacje, jak i ta najnowsza opiera się zaburzonej, czarno-białej wizji świata. Łatwo wtedy łączyć fakty z półprawdami i całkowitymi kłamstwami. Cechą charakterystyczną takich "dowodzeń" jest również całkowite ignorowanie faktów i zdań przeciwnych, bo przecież pochodzą ze "zwiedzenia".

 

Prostym przykładem jest to, że wszystkie warsztaty z Marcinem zaczynają się od... różańca! Jednak, jako że nie pasuje do to filmu, to "przypadkiem" p. Marcin Remisiecz tego nie wspomina.

 

Inny przykład związany z Maryją - wielokrotnie ks. Proboszcz Jan Rawa, wraz z Marcinem zawierzali wspólnotę wstawiennictwu Matki Bożej. Jednak to znowu nie pasuje to "układanki" zwiedzeni.pl, więc te fakty "nie istnieją".

 

Szkoda mi tracić czas na dłuższą analizę tego filmu. Zamiast tego zachęcam nie kierować się lękiem i "radować się w Duchu", bo do tego zachęca Słowo Boże, a chyba nawet jednego uśmiechu na tym filmie nie widziałem.

 

Poproszono mnie o zrobienie posta z mojego komentarza posta, to robię :) Co myślę o Marcinie Marcin Zieliński i nowym...

Opublikowany przez Wit Piotr Chlondowski Czwartek, 4 października 2018

 

Na portalu zwiedzeni.pl ukazał się kontrowersyjny film dotyczący posługi Marcina Zielińskiego, który wzbudził oburzenie wśród znacznej części Kościoła. Grupa ponad 130 teologów, wykładowców, księży, egzorcystów, liderów wspólnot, dziennikarzy i publicystów wystosowała list w którym wyraża wsparcie dla Marcina Zielińskiego i krytycznie odnosi się do materiału ze strony zwiedzeni.pl.

 

Marek Blaza SJ: krytycy Marcina Zielińskiego orzekają, że jest szarlatanem, bo tak im się wydaje >>

 

 

"My, niżej podpisani prezbiterzy, osoby konsekrowane i liderzy świeccy, pełniący posługę w Kościele katolickim, chcemy wyrazić nasze najgłębsze ubolewanie i smutek z powodu zamieszczonego ostatnio w sieci materiału filmowego, który w niezrozumiały i nieznany dla chrześcijaństwa sposób oczernia naszego brata Wspólnoty katolickiej, Marcina Zielińskiego" - czytamy w oświadczeniu.

 

Całość oświadczenia znajdziesz TUTAJ >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.28

Liczba głosów:

189

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

zatroskany 15:08:16 | 2018-10-10
Drodzy, 

czy zauwazyliscie przekaz podprogowy jaki plynie od czasu opublikowania filmu zwiedzonych.pl na kanale Maskacjusz TV - YouTube. Przypadkiem prawie wszystkie relacje z uroczystosci na miniaturce filmu ukazuja naszego znanego Marcina. Prosze jeszcze raz - stanmy wszyscy w prawdzie i nie bawmy w jakies dziwne medialne gierki.

Z Bogiem !! 

Oceń 10 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

siloamx 12:34:01 | 2018-10-10
Ojciec Wit mówi o "ignorowaniu faktów i zdań przeciwnych". Czemu ojciec ignoruje fakt wycieczek Marcina do USA w celu "korepetycji" z charyzmatów i otrzymywania "namaszczenia" od kaznodziejów czerpiących z nurtu Toronto Blessing?

Oceń 33 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

GrzesiekQ 17:05:47 | 2018-10-09
Szkoda mi tracić czas na dłuższą analizę tego filmu. Zamiast tego zachęcam nie kierować się lękiem i "radować się w Duchu", bo do tego zachęca Słowo Boże, a chyba nawet jednego uśmiechu na tym filmie nie widziałem.

Faktycznie nie było tam chyba ani jednego uśmiechu. To skandal. Pozatym kolory były smutne i muzyka też jakaś taka nie radosna. Był też za długi, zmiast tego powinni zrobić z tego serial. Ciekawsza by była też realizacja jako film animowany, najlepiej w 3d. Brakowało też wątków romantycznych. To wszystko dowodzi, że twórcy nie mają racji.

Oceń 37 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

GrzesiekQ 16:54:27 | 2018-10-09
No przecież cały rozdział w filmie jest o tym jak Marcin nagle stał się Maryjny po zarzutach o brak Maryjności. Jest mowa o jego filmach na kanale o.Szustaka, w których faktycznie o Matce Bożej nie ma prawie nic do powiedzenia i jest mowa o tym, że odprawiono zawierzenie wspólnoty "Głos Pana" Matce Bożej (może było ich więcej, film wspomina o jednym). Jest w filmie teza, że Marcin nie jest Maryjny, ale wykonuje gesty mające to przykryć i ta teza jest dobrze udokumentowana. Najbardziej mnie uderzyła chronologia Maryjnych filmów Marcina. Przez kilka lat nic, aż tu nagle przez miesiąc wielki wysyp. Jeden po drugim. Wszystko to można sobie sprawdzić.

Oceń 46 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 13:45:29 | 2018-10-09
Marcin Zieliński to koń trojański. Film pokazał tylko to co łączy działalność Marcina z innymi podobnymi wspólnotami neocharyzmatycznymi powstałymi na gruncie protestatyzmu. Bardzo dobrze że strona zwiedzieni.pl tak otwoarcie poruszyła ten problem.

Oceń 81 15 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook