Grzegorz Kramer SJ: nagłaśniajcie tę skandaliczną i do cna złą wypowiedź

(fot. prywatne archiwum Grzegorza Kramera SJ)

"Czasem mam wrażenie, że pedofilia jest początkiem zła, a nie jego końcem…" - pisze o. Grzegorz Kramer SJ na swoim blogu.

 

Przez kilkanaście miesięcy była WIĘZIONA i GWAŁCONA młoda dziewczyna. Sprawcą był ksiądz, zakonnik. Został usunięty ze stanu duchownego, skazany przez sąd. Sąd, już w dwóch instancjach zasądził wysokie odszkodowanie. Każdego człowieka ta sprawa mocno rusza. A jednak nie każdego. Jest w Polsce człowiek, dla wielu - niestety - autorytet, który postanowił wykpić wielką zbrodnię dokonaną na tej kobiecie. W swoim filmie, mówi miedzy innymi tak: "Dostać milion złotych za molestowanie, że tam ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga. Milion złotych to przez całe życia taka panienka jedna z drugą może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. Żadne k..rwy nie są tak wynagradzane na całym świecie, a co dopiero nasz biedny kraj - nie wiem, jak to wytrzyma".

 

Sąd apelacyjny utrzymał wyrok milionowego odszkodowania i dożywotnią rentę dla kobiety gwałconej w dzieciństwie przez księdza >>

 

Ten człowiek nazywa się Stanisław Michalkiewicz i jest między innym felietonistą mediów o. Tadeusza Rydzyka. Mam nadzieję, że ojciec Tadeusz i ojcowie redemptoryści nie będą już korzystali z usług tego pana. Pomijam już to, że wypowiedzi na temat tej tragedii są poniżej jakiegokolwiek poziomu człowieczeństwa, zastanawiam się nad tym, jak człowiek z takimi poglądami może być słuchany, jako autorytet, przez miliony ludzi. Jak taki człowiek może przystępować do sakramentów? Nie wiem jak można z tragedii trzynastoletniej dziewczynki, brutalnie gwałconej i więzionej przez księdza tak się wyśmiewać? Jak można w ogóle dopuścić do siebie takie myśli o dziecku skrzywdzonym?

 

Michalkiewicz mówi: "Skutki społeczne tego wyroku będą bardzo daleko idące. Jestem pewien, że teraz panienki na wyścigi, jedna przez drugą będą sobie przypominać. Dotychczas tylko celebrytki sobie przypominały, jak były molestowane". To zdanie kompletnie zaprzecza temu, co mówi Franciszek, coraz więcej polskich biskupów, jak choćby bp Andrzej Czaja w swoim liście do diecezji, i zdrowy rozsądek, który każe nagłaśniać krzywdę ludzką, nie dla zemsty, ale dla sprawiedliwości i ochrony potencjalnych ofiar.

 

Mam nadzieję, że media o. Rydzyka i inne media przestaną zapraszać tego pana jako eksperta i felietonistę, mam nadzieję, że ten pan przestanie być kimś, na kogo opiniach, inni ludzie wyrabiają sobie pogląd na świat i rzeczywistość.

 

Biskup Czaja po obejrzeniu "Kleru": czasem mam do czynienia z taką patologią wśród księży >>

 

Nie wolno kpić z tak potwornej zbrodni jaką jest pedofila, nie można bronić sprawców pedofilii kosztem kolejnych cierpień zadawanych najmniejszym. Słowo kpin, słowo zrzucające winę na ofiarę jest słowem zabójcy i współwinnego zbrodni. To, co i jak powiedział Michalkiewicz, jest podobne do tego o czym mówił bp Andrzej w wywiadzie dla Radia Doxa, kiedy wspominał rozmowę z księdzem pedofilem, który nie widział w swoich czynach żadnego zła.

 

Bardzo Was proszę nagłaśniajcie tę skandaliczną i do cna złą wypowiedź. Chrońmy dzieci i dorosłych nie tylko przed sprawcami bezpośrednimi, ale także przed słowami ludzi cynicznych i tak bardzo wypaczonych w swojej wierze.

 

POSŁUCHAJ TEŻ:
 

W ostatnich dniach byliśmy świadkami dwóch skrajnych postaw dotyczących skandali pedofilskich z udziałem duchowieństw w Kościele w Polsce. Komentują redaktorzy DEON.pl. Posłuchaj podcasta.

 

W rozmowie biorą udział: Karol Kleczka, Karol Wilczyński i Piotr Żyłka.

 

 

 

 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.17

Liczba głosów:

1109

 

 

Komentarze użytkowników (23)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR 06:24:57 | 2018-10-09
"zdrowy rozsądek, który każe nagłaśniać krzywdę ludzką, nie dla zemsty, ale dla sprawiedliwości i ochrony potencjalnych ofiar"

A no właśnie... Taki dokładnie cel przyświecał zwolennikom dostępu do m.in. teczek SB. Niestety wygrała koncepcja pana z GW, fałszywe miłosierdzie pana oddzielającego nas od prawdy grubą linią. Materiały, które mogły nagłośnić krzywdę ludzką zostały zniszczone lub sprywatyzowane (ilu kapłanów było przez nie szantażowanych?). To co później, po wielu latach udało się zrobić to namiastka sprawiedliwości.

#hańba

Oceń 51 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 01:10:30 | 2018-10-09
Kramer, a piszesz prawdę czy znów oszczerstwo???

Oceń 63 14 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

qjpus 23:35:06 | 2018-10-08
Skoro McCarrick za dekady uprawiania pedofilii dostał emeryturkę w klasztorze, podobnie abp Paetz po homohulaneczkach, to jaką karę powinnien za swój niewątpliwy występek werbalny ponieść Michalkiewicz?

Oceń 14 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

kalinowski.ludwik 23:20:50 | 2018-10-08
Grzegorz Kramer wstydź się tego co mówisz o Redaktorze Michalkiewiczu. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd !!!!

Oceń 89 18 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Marco 21:28:21 | 2018-10-08
Zgadzam się nagłaśniajmy skandaliczne wypowiedzi. M.in. takie:

"To prawda, że wiele osób odeszło od Kościoła katolickiego do innych wspólnot chrześcijańskich albo założyło nowe Kościoły. Możemy się na to zjawisko zżymać, możemy mówić, że to dzieło szatana. Możemy. Jednak tak rzadko pokornie stwierdzamy: odeszli, bo okazało się, że Kościół, w którym się urodzili, wychowali, dostali chrzest, po prostu ich zawiódł.
Ktoś powie: Kościół to matka. To prawda, jednak są takie matki, od których trzeba odejść by przeżyć, by się rozwinąć. Z miłości do siebie i ich samych.
Znów: potrzeba nam pokory, nie oskarżeń."

G. Kramer

Oceń 130 16 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Sofia Kowalik 21:23:47 | 2018-10-08
Takich ludzi jak Michalkiewicz to szkoda nawet komentować, takie dno. Tym bardziej nagłaśniać, bardziej takich ludzi zaboli niebyt w mediach. 

Oceń 30 264 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Dariusz Piórkowski SJ 20:33:22 | 2018-10-08
Takie wypowiedzi są przejawem głębokiego cynizmu. Cóż, licho nie śpi. Jest pożar, to jeszcze się dolewa oliwy do ognia. O to chodzi diabłu.

Oceń 31 304 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 19:52:19 | 2018-10-08
Stanisław Michałkiewicz jest nie tylko felietonistą mediów ks Rydzyka, ale wykładowcą w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. To świadczy o morale i poziomie toruńskiego radia i szkoły ks Rydzyka, na które idą miliony dotacji z kasy państwowej.

Oceń 44 287 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

mrf771 18:17:49 | 2018-10-08
Kramer już zgłupiał całkowicie.
Wypowiedź Michalkiewicza jest  rzeczywiście skandaliczna ale dlaczego mamy ją nagłaśniać ?
Czy powinniśmy napawać się zbrodnią albo gwałtem, opisywać je ze szczegółami  na pierwszych stronach gazet ?
Czemu ma służyć ten gówniarski apel ? Pokazaniu że inni są brzydzi i glupsi od nas ?

Oceń 22 33 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

sagneale 17:37:54 | 2018-10-08
No ale tak logicznie rzecz biorąc ta wypowiedź ma sens - milion złotych plus dożywotnia renta to naprawdę spoko wynagrodzenie, większość ofiar molestowania nie może na takie coś liczyć.

Oceń 250 31 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook