Trwają rekolekcje "Stadion młodych" na PGE Narodowym [TRANSMISJA LIVE]

(fot. DobreMedia / youtube.com)

Na stadionie narodowym w Warszawie rozpoczęły się w sobotę rekolekcje "Stadion Młodych: włącz pełnię wiary".

 

Jak podkreślają organizatorzy, "Stadion Młodych: włącz pełnię wiary" wpisuje się w synod biskupów, który pod hasłem "Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania" trwa od 3 do 28 października w Rzymie.

 

Zobacz transmijsę live:

 

 

"Stadion Młodych" to 12-godzinne rekolekcje, w których centrum znajdzie się msza św., spowiedź i kilkugodzinna modlitwa uwielbienia. Uczestnicy wysłuchają koncertów, wystąpień znanych ludzi i świadectw. Uczestnicy wysłuchają 5 konferencji: Marcina Jakimowicza, Mady Plucner, abp. Grzegorza Rysia, Marcina Zielińskiego oraz Andrzeja Sowy "Koguta". Wystąpią muzycy: TGD, Wyrwani z Niewoli, ks. Kuba Bartczak, Bęsiu, Gospel Rain, Chór dla Jezusa, Exodus15, Muode Koty czy Full Power Spirit.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Emilia (@_ellie_no)

 

To jedna z największych katolickich imprez w Polsce. 40 tys. młodych spotka się na Stadionie Narodowym>>

 

Oprócz sceny głównej przez cały czas działać będzie tzw. Strefa Słowa, gdzie głoszone będą krótkie konferencje. Wśród prelegentów znajdą się m.in. ks. Dominik Chmielewski, aktorzy Dominika Figurska i Adam Woronowicz, Patrycja Hurlak czy Arkadiusz Łodziewski.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jadzia Kubica (@jadzior_4)

 

Nasi siatkarze zapraszają na Stadion Młodych. Tego nie można zignorować>>

 

Centralnym punktem wydarzenia będzie msza św., której przewodniczyć będzie metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosi bp Edward Dajczak. Przez cały czas trwania rekolekcji w autobusie oklejonym bannerami z napisem: "Boga nie ma? Sam zobacz" będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Jednocześnie uczestników spowiadać będzie stu kapłanów. Uczestnicy rekolekcji będą też mogli oddać krew lub zapisać się do bazy dawców szpiku w specjalnie do tego wyznaczonym krwiobusie i stoisku Fundacji DKMS.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Martyna Garyga (@martyna032003)

 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja SMS z NIEBA.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.65

Liczba głosów:

37

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Marco 20:02:07 | 2018-10-06
Widziałem internetową relację z Mszy Świętej.
Niestety było to robienie typowego show. Dużo świateł i efektów wizualnych, ckliwe piosenki jak na koncercie muzyki POP połączone z rytmicznym klaskaniem. Oczywiście muzycy nie byli schowani z tyłu "na chórze", lecz stali centralnie na scenie jako gwiazdy widowiska (w czasie Mszy Świętej!). Do tego ciągłe powtarzanie przez "wodzireja" wzruszonym głosem jak to Bóg chce cię przytulić do swojego serduszka.
Na trybunach rzeczywiście sporo młodych osób, ale w przytłaczającej większości dziewczęta. Nie dziwie się, że młodzi mężczyźni nie chcieli w takim przełądowanym tanimi emicjami przedstawieniu brać udziału.

Uwagę o podobieństwie do nabożeństw protestanckich sobie podaruję, ale każdy kto tę relację obejrzy zapewne będzie miał podobne skojarzenia.

Oceń 13 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook