Apel o walkę z prześladowaniem chrześcijan

Dramatyczny apel o natychmiastową i skuteczną walkę z prześladowaniem chrześcijan na świecie wystosował przedstawiciel Watykanu przy siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

 

Nawiązując do niedzielnej masakry katolików w Bagdadzie, abp Francis Chullikatt wyznał, że znał osobiście wiele spośród ofiar. Sam bowiem był do niedawna nuncjuszem apostolskim w Iraku. Z własnego doświadczenia wie też, jaka jest faktyczna sytuacja tamtejszych chrześcijan.

 

Przemawiając na forum zgromadzenia ogólnego ONZ watykański dyplomata wystąpił przeciwko aktom nietolerancji religijnej. Przypomniał, że w niektórych krajach świata przestępstwem jest już sama modlitwa, szczere poszukiwanie Boga, a tym, którzy się tego dopuszczają, grożą kary cielesne bądź oficjalne postępowanie karne.

 

Abp Chullikatt wyraził ponadto konsternację Stolicy Apostolskiej wobec faktu, że w specjalnym raporcie ONZ na temat nietolerancji ani słowem nie wspomniano „o nienawiści względem chrześcijan, których – jak powiedział – wyrzuca się z domów, torturuje, więzi, morduje, zmusza do wyparcia się swej wiary bądź siłą nawraca na inną religię”.

 

Pochodzący z Indii watykański dyplomata przestrzegł przeciwko szukaniu rozwiązania problemów w zakazie zniesławiania religii. Zakaz taki przynosi skutki przeciwne do zamierzonych i zamiast chronić wierzących służy ich prześladowaniom pod patronatem państwa – podkreślił stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook