Młodzi pomodlą się za Synod Biskupów. To będzie konkretne wsparcie

(fot. shutterstock.com)

Całodzienny post o chlebie i wodzie to konkretne wsparcie dla biskupów obradujących pod przewodnictwem papieża Franciszka - uważają młodzi z archidiecezji poznańskiej.

 

Praktyce pokutnej towarzyszyć będzie modlitwa różańcowa.

 

Akcję objął patronatem abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który weźmie udział w XV Zgromadzeniu Ogólnym Synodu Biskupów pod hasłem "Młodzi ludzie, wiara, rozeznanie powołania". Pomysłodawcą akcji jest Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.

 

- Chcielibyśmy podjąć inicjatywę, wspierającą obradujących biskupów, poprzez całodzienny post o chlebie i wodzie oraz modlitwę dziesiątka różańca w intencji dobrych owoców synodu. Włączenie się w akcję polega na zobowiązaniu się do zachowania postu oraz modlitwy w czasie jednego wybranego przez siebie dnia - czytamy na stronie internetowej akcji wspierającej synod.

 

Również poznańskie duszpasterstwo młodzieży Jordan przygotowało kilka propozycji, które mają na celu duchowe towarzyszenie synodowi.

 

- Różaniec za synod i młodych w każdej parafii, prezentacja na katechezę, modlitwa w szkole i udział w pielgrzymce do Częstochowy - to nasze propozycje na wsparcie synodu poświęconego młodzieży - mówi KAI ks. Arkadiusz Szady z DM Jordan.

 

Do akcji "Wspieram Synod" można dołączyć za pomocą formularza; na stronie www.jordan-poznan.pl uruchomiono specjalną zakładkę "Młodzi w Kościele". XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów pod hasłem "Młodzi ludzie, wiara, rozeznanie powołania" odbędzie się w Rzymie w dniach od 3 do 28 października.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.62

Liczba głosów:

13

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?