Męska toaleta z wizerunkiem Jezusa, a damska z Dziewicą Maryją. To zdjęcie oburzyło internautów

Stanowcza reakcja Polaków doprowadziła do usunięcia zdjęć z drzwi toalety.

 

Marcin Wikło, polski dziennikarz przebywający w Brukseli, odnalazł w jednej z restauracji zaskakujące oznaczenie toalet. Na drzwiach do męskiej toalety wisiał wizerunek Jezusa, z kolei na drzwiach do drugiej powieszony był wizerunek Maryi Dziewicy sugerujący, że jest to toaleta damska. Swoim "odkryciem" postanowił podzielić się na Twitterze oznaczając zdjęcie hasztagiem #upadek.

 

Pod postem zawrzało. "Trudno w to uwierzyć", "kto wpadł na tak głupi i prymitywny pomysł", "trzeba to natychmiast zdjąć" - pisali w komentarzach użytkownicy Twittera. Szybko rozszyfrowali też, że zdjęcie zostało zrobione w restauracji "Mozart". Pojawiły się głosy, żeby zasypać lokal wiadomościami z żądaniem usunięcia wizerunków oraz zbojkotować go. Krytycznie zareagowała również Polonia mieszkająca w Brukseli.

 

Kilka godzin później Marcin Wikło umieścił kolejne zdjęcie, na którym wizerunków Maryi i Jezusa już nie ma. Obsługa poinformowała, że zdjęto je na prośbę grupy z Polski.

 

"Niesmak pozostał" - skomentował jednak Wikło.

 

Wiele osób wzywało również do modlitwy za właścicieli i obsługę lokalu. Komentarze były jednoznacznie negatywne.

 

Podzielcie się waszym zdaniem o całej sprawie w komentarzach pod tekstem. Gdzie leży granica, po której przekroczeniu mówimy już o obrazie uczuć religijnych, a nawet o bluźnierstwie?

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

religijny-frustrat 21:08:46 | 2018-09-28
ciekawe, czy wizerunek Mahometa też by powiesili?
(a przecież to nie Bóg)

Oceń 24 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

chlop 19:53:56 | 2018-09-28
w średniwieczu krzyże wisiały podobno nawet w burdelach - wszędzie było pobożnie

Oceń 2 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 18:23:09 | 2018-09-28
Kompletnie jestem przeciw takim "ozdobom" toalet. Należy jednak pamiętać że Kościół w Belgii zawiódł i utracił pozycję jaką miał kiedyś. Kilkaset osób padło ofiarami pedofilii, a 13 z nich popełniło samobójstwo. Ujawniono 134 księży-pedofilów. Jeden z drastycznych przypadków dotyczył biskupa Brugii Rogera Vangheluwe'a, który molestował swojego bratanka. Za zachowanie milczenia biskup wypłacał rodzinie pieniądze.

Oceń 8 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MarzenaD 17:39:04 | 2018-09-28
Nic bardziej nie pokazuje upadku zachodniej Europy niż ten przypadek. Nowoczesna Bruksela i pogarda dla tego, co ważne dla wielu innych ludzi, wierzących. 
Powiesić na wejściu do toalety takie obrazy (przypominają mi te, które miała moja śp. Babcia), to barbaria, prawdziwa, nowoczesna barbaria. 

Oceń 29 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?