"Od kilku tygodni chodzę do kościoła rzadziej. Widok księdza kojarzy mi się jednoznacznie"

(fot. Peter Dlhy / unsplash.com)

Wiele osób ciężko przechodzi ostatni kryzys w Kościele. Złe wiadomości otaczają nas z wielu stron. Co wtedy zrobić? Polecamy nasz magazyn "Czytaj Dalej", który z pewnością pozwoli ci przemyśleć kilka spraw, które pewnie zalegają ci na sercu.

 

"Od kilku tygodni chodzę do kościoła rzadziej. Coraz częściej widok koloratki kojarzy mi się ze stockowym zdjęciem księdza, które większość portali wykorzystuje przy materiałach dotyczących pedofilii w Kościele" - pisze DEON.pl w najnowszym numerze magazynu.

 

"Niektórzy powiedzą, że moja wiara jest słaba, że to czas próby, który powinienem przejść. Że krzyżują właśnie Pana Jezusa, a ja uciekam spod krzyża" - dodaje Karol - "Takie porównania jednak nie są mi bliskie. Nikt nie ma prawa oceniać czyjejś wiary. Nikt też, jak mawiała moja śp. babcia, "łopatą wiary do głowy nie nasypie". Wiara to łaska. I choć proszę o tę łaskę, to mimo pięknego lata dookoła, wiary jest coraz mniej. I we mnie i wokół mnie".

 

Co trzeba zrobić? Warto przemyśleć sprawę kryzysu. Czym on tak naprawdę jest? W jaki sposób pojawił się w naszej głowie? Co możemy z nim zrobić? Warto przyjrzeć się tym pytaniom, podjąć próbę poszukiwania i - jeśli masz siłę - pomodlić się. 

 

Nie bój się kryzysu. On zawsze jest szansą do spojrzenia wgląd, zastanowienia się i ostatecznie - umocnienia naszej relacji z Bogiem. To o nią chodzi w naszej wierze. Nie zapominaj o tym.

 

Magazyn "Czytaj Dalej" znajdziesz tutaj >>

 

 

* * * 

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.13

Liczba głosów:

31

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 12:40:21 | 2018-09-30
Ten kryzys raczej powinien rodzić pytania: "Dlaczego?" - "Dlaczego przez dziesięcioolecia ukrywano molestowanie dzieci przez duchownych?" "Dlaczego tuszowano konkretne przypadki by chronić sprawców a nie ofiary?" "Dlaczego sprawcom przestępstw zezwalano na dalsze sprawowanie posługi kapłańskiej?". Inaczej to tylko żal że się mimo wszystkich prób tuszowania wydało, a nie żal że dochodziło do przestępstw.

Oceń 10 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook