Biskup aresztowany za gwałt na zakonnicy. Miał wykorzystywać ją przez dwa lata

(fot. Prarthana Bhawan / youtube.com)

Indyjski biskup Franco Mulakkal został aresztowany przez policję pod zarzutem gwałtu i wielokrotnego molestowania seksualnego, jakiego miał się dopuścić na zakonnicy. Hierarcha zaprzecza oskarżeniom.


Do aresztowania katolickiego biskupa doszło 21 września - podaje portal "BBC", cytowany przez "Catholic News Agency". Wcześniej bp Mulakkal poprosił Watykan o zwolnienie z pełnionej przez siebie funkcji. Jego prośba została spełniona 20 września. Hierarcha został aresztowany po trzech tygodniach przesłuchań.

 

Indie: sprawą oskarżenia biskupa o gwałt zajęła się Konferencja Episkopatu Indii>>


Jak informuje "CNA", należąca do zgromadzenia Misjonarek Jezusa zakonnica miała być wykorzystywana przez biskupa co najmniej dwanaście razy. Do pierwszego gwałtu miało dojść w roku 2014, podczas wizyty biskupa w jej klasztorze w Kuravilangad w Kerali.


Zeznania biskupa i zakonnicy nie są jednak zgodne. Hierarcha twierdzi, że zakonnica zemściła się na nim, ponieważ działał przeciwko niej. Bp Mulakkal uważa, że oskarżająca go siostra zakonna miała romans z jego bratem - informuje "CNA".

 

Zakonnica oskarżyła biskupa o gwałt i wielokrotne molestowanie. Policja bada sprawę>>

 

Zakonnica ze zgromadzenia działającego w Dżalandharze, zgłosiła się na policję pod koniec czerwca z dokumentem liczącym 72 strony, w którym oskarża biskupa o gwałt oraz kilkunastokrotne molestowanie i nadużycia seksualne.

 

Sprawą zakonnicy i oskarżenia o gwałt żywo interesują się media indyjskie oraz zagraniczne media katolickie. Sprawę komplikuje fakt, że centralny rząd Indii prowadzi nacjonalistyczną politykę, która negatywnie odbija się na sytuacji mniejszości religijnych w kraju.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 21:13:16 | 2018-09-27
Albo biskup molestował zakonnicę albo zakonnica miała romans. Obojętnie kto tu ma rację to porażka Kościóła w Indiach.

Oceń 3 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook