Kuria warszawsko-praska przedstawi dokument nt. norm ochrony dzieci i młodzieży

(fot. Alexander Nachev on Unsplash)

Dokument "Normy ochrony dzieci i młodzieży oraz zasady praktyk duszpasterskich w Diecezji Warszawsko-Praskiej" przedstawione zostaną w czwartek 27 września przez ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej bp. Romualda Kamińskiego i biskupa pomocniczego Marka Solarczyka.


Opublikowane w dokumencie przepisy - jak czytamy na stronie diecezji - są przeznaczone do stosowania we wszystkich parafiach, wspólnotach i dziełach Diecezji Warszawsko-Praskiej jako obowiązujące dla duchownych, świeckich wychowawców, nauczycieli, trenerów, animatorów, wolontariuszy, praktykantów i stażystów zatrudnionych na różnych stanowiskach i podejmujących różne zakresy odpowiedzialności.

 

Episkopat zmienił wytyczne ws. reagowania na wykorzystywanie dzieci>>

 

"Normy" obejmują takie zagadnienia jak: prawa dzieci i młodzieży, szczegółowe zasady postępowania w pracy duszpasterskiej z dziećmi i młodzieżą, zasady praktyk duszpasterskich. Ponadto zawierają procedury interwencji wobec uzyskania informacji o prawdopodobieństwie skrzywdzenia oraz praktyczne rady, jak rozmawiać z osobą, która zgłasza nadużycie.

 

Początek konferencji w czwartek 27 września o godz. 10.30 w Akademiku Praskim przy ulicy Floriańskiej 3a.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 07:45:45 | 2018-09-25
Doceniam troskę, jednakże najpierw powinien powstać niezależny od kurii raport o skali zjawiska, następnie zalecenia niezależnego organu dotyczące zmian w postępowaniu kurii w przypadkach krzywdzenia dzieci a dopiero na końcu stanowisko kurii. Tak jak to było w Australii czy w Stanach. Inaczaj niestety zaś będzie mowa o zamiataniu pod dywan nieujawnionych przez media przypadków.

Oceń 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook