Zdecydowana większość Polaków nie wierzy, że biskupi poradzą sobie z pedofilią w Kościele

(fot. shutterstock.com)

Niemal trzech na czterech badanych uważa, że hierarchowie Kościoła nie radzą sobie z problemem pedofilii wśród duchownych.

 

Takie wyniki prezentuje niedawny sondaż SW Research przeprowadzony dla internetowego serwisu "Rzeczpospolitej". Tylko 11% respondentów jest przeciwnego zdania.

 

 

Zdecydowanie bardziej krytyczne w stosunku do biskupów są kobiety, bo ledwie 8% z nich twierdzi, że księża dają sobie radę z kryzysem. Ich stanowisko podziela 15% mężczyzn. Bardziej życzliwe są także osoby do 24 lat (17%), niż pomiędzy 35. a 49. rokiem życia (8%).

 

(fot. rp.pl)

 

Najbardziej nieufni są mieszkańcy miast od 100 do 199 tys. mieszkańców. Aż 85% twierdzi, że hierarchowie nie potrafią odpowiedzieć na problem pedofilii.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 14:29:08 | 2018-09-24
W Stanach problemem zajął się niezależny od Kościoła instytut John Jay College oraz Wielka Ława Przysięgłych stanu Pensylwania, w Australii Komisja Królewska. Również w Niemczech, Holandii czy Irlandii powstały raporty niezależne od władz kościelnych - stąd tam nie ma zarzutów o dalsze tuszownie sprawy. Również w Polsce Kościół nie powinien zajmować się wyjaśnianiem problemu lecz zbadanie problemu powinien zostawić niezależnym instytucjom ani od Kościoła ani od pisowskiego Rządu bo panowie Ziobro czy Piotrowicz również będą sprawę zamiatać pod dywan.

Oceń 6 9 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?