Kraków: Wspólnota Chleb Życia otworzyła dom dla potrzebujących

(fot. facebook.com / ks. Jacek Krzemień)

Dom Wspólnoty Chleb Życia został otwarty w krakowskich Bronowicach. Miejsce, w którym znajdą schronienie osoby bezdomne, chore i niepełnosprawne, powstało dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, parafii oraz instytucji. Remont domu wsparł także papież Franciszek. Dom nosi imię św. Jana Pawła II. W poniedziałek zamieszka w nim dwóch pierwszych mężczyzn.

 

Dom w Krakowie został przekazany nieodpłatnie przez parafię Mariacką, ale jest stary i wymagał remontu. "Kraków potrzebuje miejsc dla ludzi bezdomnych, przede wszystkim starszych i chorych, których nikt nie chce. Młodzi ludzie, którzy rozdają osobom bezdomnym zupę na krakowskich Plantach, spotykają ludzi, którzy chcieliby zejść z ulicy lub po prostu wymagają opieki" - podkreśla s. Małgorzata Chmielewska.

 

(fot. facebook.com / ks. Jacek Krzemień)

 

W domu dla chorych, niepełnosprawnych i ubogich jest 15 łóżek i 4 łazienki. Jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajduje się w nim gabinet medyczny, który wymaga doposażenia.

 

Dom powstał dzięki ofiarności wielu krakowskich parafii, które kwestowały w tym celu, a także innych wspólnot, jak dominikański "Szpunt", który na remont budynku przeznaczył dochód z akcji "Ciacho za Ciacho". Swój wkład miał również papież Franciszek, który wsparł dzieło kwotą 100 tys. zł. "To dlatego uzbierało się setki, a pewnie tysiące ludzi w tym łańcuchu. Choć nie znamy Was osobiście, to jesteście nam bliscy przez wspólnotę celu, jakim jest Miłosierdzie" - pisze na swoim blogi s. Chmielewska.

 

(fot. facebook.com / ks. Jacek Krzemień)

 

Wspólnota prowadzi dziewięć domów dla ludzi bezdomnych, starszych, chorych i matek z dziećmi, starając się stworzyć miejsce do godnego życia i umożliwić powrót do społeczeństwa . Walczy z barierami edukacyjnymi, na jakie napotykają dzieci i młodzież z ubogich rodzin, bezrobociem i wykluczeniem osób niepełnosprawnych. Udziela pomocy socjalnej, medycznej, pomaga w uzupełnieniu wykształcenia i zdobyciu zawodu. Członkowie Wspólnoty żyją z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa Eucharystycznego.

 

OTWARCIE I POŚWIECENIE PIERWSZEGO NASZEGO DOMU DLA BEZDOMNYCH W KRAKOWIE. ❤️❤️❤️ OD CZWARTKU, 15 LISTOPADA - DO NIEDZIELI, 18 LISTOPADA BĘDĘ GŁOSIŁ W BAZYLICE MARIACKIEJ, W KRAKOWIE, REKOLEKCJE DLA UBOGICH.

Opublikowany przez Jacek Krzemień Sobota, 22 września 2018

 

Wspólnota Chleb Życia istnieje w Polsce od 1990 r.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.79

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

piecuszek 16:16:11 | 2018-09-23
Gdzie ci potrzebujacy? Widze mase swietujacych -pewnie bogato -oficjeli.

Oceń 9 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook