Najlepsi krakowscy fryzjerzy pomogli osobom bezdomnym przejść... metamorfozę [FOTO]

Karol Wilczyński
(fot. Ewa Korbut / Dzieło Ojca Pio)

- To super sprawa! - przyznaje pani Basia, która przy pomocy prawdziwych artystów z krakowskich pracowni fryzjerskich zyskała nową fryzurę i dzięki temu wygląda zupełnie inaczej.

 

"Metamorfozy" to inicjatywa, która zaczęła się podczas Święta Ubogich organizowanego w listopadzie 2017 na krakowskim Małym Rynku. To właśnie wtedy grupa znakomitych fryzjerów i makijażystek pomagała ubogim zmienić wygląd zewnętrzny.

 

(fot. Ewa Korbut / Dzieło Ojca Pio)

 

Nowe fryzury i makijaż były nie tylko "fanaberią" - osoby bezdomne nie mając stałego dostępu do łaźni, nie są w stanie wystarczająco zadbać o swój wygląd zewnętrzny. Przykry zapach, przetłuszczone, niezadbane włosy, nieogolona twarz - to wszystko przeszkadza w tym, by pójść do pracy, a co dopiero uczestniczyć np. w rozmowie o pracę.

 

5 najczęściej spotykanych mitów o bezdomnych. Pora je obalić! >>

 

- Metamorfozy robimy cyklicznie, już prawie rok - przyznają organizatorzy - To pozwala osobom potrzebującym zadbać o siebie w regularnych odstępach czasu. Pomysł jest bardzo prosty, ale wiemy, jak bardzo im jest to potrzebne.

 

(fot. Ewa Korbut / Dzieło Ojca Pio)

 

W inicjatywie od samego początku bierze udział jeden z najbardziej znanych krakowskich fryzjerów, Tomasz Karcz, który zabiera ze sobą zawsze grupę uczniów.

 

 - Fajnie byłoby, gdyby taka akcja ruszyła w innych miastach - mówi Tomasz Karcz, jeden z fryzjerów, którzy pomagali przejść "metamorfozę" - Ta akcja jest też po to, byśmy mogli się spotkać, zintegrować! Tak naprawdę jest to też coś dla nas - dodaje.

 

Z "Metamorfoz", które odbyły się we wtorek, 18 września, skorzystało ok. osiemdziesięciu osób.

 

4 celebrytów, o których nigdy byś nie pomyślał, że byli... bezdomni >>

 

Organizatorzy poszukują wolontariuszy do zorganizowania kolejnej edycji - jeśli znasz świetnych fryzjerów, którzy byliby gotowi podjąć wyzwanie lub jeśli znasz kogoś, kto chciałby w czasie oczekiwania towarzyszyć osobom czekającym w kolejce, prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

 

 

* * * 

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook