W Polsce powstała nowa wspólnota zakonna. Ma już cztery pierwsze powołania

(fot. Nowa Ewangelizacja (KEP) / facebook.com / Marisa Estivill / Shutterstock.com)

Podczas Diecezjalnego Spotkania Młodych 15 września w Skrzatuszu bp Edward Dajczak uroczyście podpisał dokument inicjujący powstanie nowej wspólnoty w Koszalinie - Braci Miłosiernego Pana.


4 mężczyzn już od kilku miesięcy stara się żyć radami ewangelicznymi pod dachem małego klasztoru na poddaszu w koszalińskim Domu Miłosierdzia Bożego.


Swoje przygotowanie do życia zakonnego rozpoczęli 2 lutego br. w Dzień Ofiarowania Pańskiego. Wówczas trzech wolontariuszy - Krzysztof, Daniel i Adrian - oddało się uroczyście Jezusowi Miłosiernemu. Akt ten był początkiem Wspólnoty Miłosiernego Pana.


Wspólnota Miłosiernego Pana to miejsce, w którym mężczyźni pragną żyć w posłuszeństwie, czystości i ubóstwie, posługując ubogim i w prostocie głosząc nieskończone Miłosierdzie Boże.


Za ich formację odpowiada ks. Radosław Siwiński, prezes stowarzyszenia Dom Miłosierdzia. Obecnie wspólnotę tworzą 4 osoby.

 

6 sposobów, jak rozeznać powołanie>>Przez kolejne miesiące bracia oczekiwali na aprobatę Kościoła żyjąc już w pełni radami ewangelicznymi. Brali udział w licznych akcjach związanych z placówką, m.in. w Ewangelizacji Nadmorskiej, czy Karawanie Bożego Miłosierdzia.


Za kilka tygodni bracia założą habity. Obłóczyny odbędą się 7 października w Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie.


Prócz męskich powołań do stanu zakonnego w Domu Miłosierdzia Bożego rodzą się również powołania żeńskie. W kwietniu, w niedzielę Dobrego Pasterza, w ukryciu oddała się na służbę Bogu Cecylia.


Dom Miłosierdzia Bożego to stowarzyszenie, którego celem jest niesienie pomocy każdemu i o każdej porze. W znajdującym się w centrum miasta budynku mieszka kilkadziesiąt osób - dwóch księży, wolontariusze, bezdomni, osoby w trudnej sytuacji życiowej oraz zdecydowane porzucić nałóg. W budynku znajduje się kaplica, jadłodajnia, świetlica dla seniorów oraz wiele sal, w których można skorzystać z porady prawnej, psychologicznej, modlitwy wstawienniczej.

 

* * * 

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.79

Liczba głosów:

24

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

chlop 23:27:23 | 2018-09-18
a za czyje pieniądze będa jeść?

Oceń 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Noe.D 15:26:03 | 2018-09-18
Alleluja! Rośnijcie :-)

Oceń 9 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook