Św. Tomasz Morus - patron polityków

Już 10 lat św. Tomasz Morus, który w XVI wieku poniósł śmierć za opowiedzenie się za Kościołem i nierozerwalnością małżeństwa, czczony jest jako patron rządzących i polityków.

 

Ogłaszając go nim Jan Paweł II w liście apostolskim z 31 października 2000 r. wskazał na „odczuwaną w środowisku polityki i administracji państwowej potrzebę wiarygodnych wzorców, które wskazywałyby drogę prawdy w obecnym momencie dziejowym, gdy mnożą się trudne wyzwania i trzeba podejmować bardzo odpowiedzialne decyzje.

 

Zupełnie nowe zjawiska ekonomiczne przekształcają dziś bowiem struktury społeczne. Zdobycze naukowe w dziedzinie biotechnologii stwarzają coraz pilniejszą potrzebę obrony ludzkiego życia we wszystkich postaciach. Obietnice zbudowania nowego społeczeństwa, łatwo znajdujące posłuch zagubionej opinii publicznej, pilnie domagają się podjęcia stanowczych decyzji politycznych sprzyjających rodzinie, młodym, ludziom starszym i zepchniętym na margines” – czytamy w papieskim liście, który po 10 latach zachowuje pełną aktualność.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Mateusz 18:29:03 | 2012-07-23
Święty Tomaszu Morusie módl się za mną!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?