"Żeby został kolejnym papieżem" - życzenia imieninowe dla abpa Rysia od Łodzian i czytelników

Podobno warto świętować codziennie! Dlatego choć abp Ryś wczoraj obchodził swoje imieniny, jeszcze dzisiaj wolno składać Mu życzenia w komentarzach. A czego wczoraj życzyli metropolicie łódzkiemu parafianie, czytelnicy i przyjaciele?

 

"Pogody Ducha od Ducha Świętego", "żeby Pan Bóg zachował go w swojej opiece i uświęcał swoją mocą", "nieba", "świętości", "błogosławieństwa na każdy dzień", "jak najlepszych kazań pomimo tego, że i tak są cudowne", "Miłości i opieki naszej Mamy", "Żeby widział kierunki Boże" - to tylko część życzeń dla arcybiskupa Grzegorza. 

 

Posłuchajcie, jak śpiewają dla Niego dzieci i czego życzyli Mu mieszkańcy i duchowni z Łodzi:

 

 

Podziękowanie od abpa Rysia dla uczestników imieninowej Eucharystii

 

 

Na imieninową Mszę przyszli wszyscy łódzcy biskupi 

 

Na mszę imieninową ks. arcybiskupa przyszli wszyscy łódzcy biskupi - ks. arcybiskup Władysław Ziółek, emerytowany metropolita łódzki, bp Adam Lepa. bp. Ireneusz Pękalski. Z Watykanu przyjechał ks. Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarni Apostolskiej. Obecny był też między innymi inspektor Andrzej Łapiński, komendant Wojewódzki Państwowej Policji w Łodzi, brygadier Jarosław Wlazłowski, komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

 

Był też obecny Tadeusz Kaczor, konsul honorowy Węgier. Po mszy świętej wierni przeszli do Domu Biskupiego, gdzie składali życzenia metropolicie łódzkiemu. Goście złożyli życzenia księdzu arcybiskupowi w jego domu. Na poczęstunku obecnych było kilkudziesięciu księży. Każdy mógł wejść i złożyć arcybiskupowi życzenia. Z tej okazji skorzystała m.in. Hanna Zdanowska i kilkuset łodzian.

 

Bóg ma dla ciebie Słowo, któremu tylko ty możesz dać ciało. TUTAJ posłuchasz imieninowej homilii abpa Rysia >>

 

* * * 

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) »

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.24

Liczba głosów:

131

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Czesław Czap 16:15:29 | 2018-09-04
Ta.

Oceń 8 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?