Abp Ryś: Bóg ma dla ciebie Słowo, któremu tylko ty możesz dać ciało. Odkryłeś już je?

- To Słowo, które Bóg chce powiedzieć ludziom tylko i wyłącznie przez ciebie. To Słowo opisuje twój sens bycia w świecie. Znasz je? Odkryłeś je już? - pytał abp Ryś w czasie swojej imieninowej homilii. Podzielił się też Słowem, z którym Pan przysłał go do Łodzi. 

 

 

- Jakie jest to słowo Pana, kiedy myśli o mnie? Do końca nie wiem, ale myślę, że jest to słowo - jedność. Być może jest to słowo, z którym mnie Pan Bóg przysłał do Łodzi. Jedność we wszystkich możliwych wymiarach - mówił abp Grzegorz Ryś w homilii podczas Mszy św. w dniu swoich imienin.

 

Abp Ryś wyjaśnił, że Pan Bóg ma dla każdego człowieka konkretne słowo, które go określa i które ma się spełnić właśnie przez niego; ma być słowem wypowiedzianym przez Boga do innych ludzi za pośrednictwem tego człowieka. - To jest słowo, ku któremu mnie namaścił, ku któremu mnie wyposażył, dla którego mnie napełnił łaską Ducha Świętego. Jest to słowo, które jest mi zadane, żebym je odkrył i przyjął bo opisuje mnie samego, bo ono opisuje mój sens bycia w świecie. Znacie to słowo?

 

Posłuchaj też: Abp Ryś: Jezus został zredukowany do niewolnika >>

 

Poznaliście to słowo, które was opisuje? - pytał metropolita łódzki.W imieniu kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich życzenia solenizantowi złożył ks. prał. Ireneusz Kulesza - proboszcz parafii katedralnej w Łodzi. Abp Ryś wyraził radość z obecności tak wielu kapłanów. - Bardzo wam dziękuję, ze jesteście! - mówił. Zaprosił też wszystkich na rekolekcje, które wygłosi połowie września w łódzkiej katedrze kard. Luis Antonio Tagle z Manili na Filipinach. Po Mszy Świętej wszyscy zgromadzeni mieli okazję złożyć indywidualnie życzenia metropolicie łódzkiemu w domu biskupim.

 

"Żeby został kolejnym papieżem" - życzenia imieninowe dla abpa Rysia od Łodzian i czytelników >>

 

* * * 

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) »

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.57

Liczba głosów:

47

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook