Biskupi Panamy w liście do papieża: jesteś celem przebiegłego i bezwzględnego ataku motywowanymi różnorodnymi interesami

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Ojcze święty, modlimy się za ciebie, abyś kontynuował tę jakże trudną misję, podjętą w historycznym dla Kościoła momencie i z niecierpliwością oczekujemy na twoją wizytę w naszym Kościele i kraju - piszą w liście do papieża Franciszka biskupi Panamy i zapewniają go o swojej solidarności i modlitwie. Zaznaczają też, że wraz z mieszkańcami Panamy oczekują na jego rychłą wizytę, zapowiedzianą na 23-27 stycznia z okazji 34. Światowych Dni Młodzieży.

 

"Chcemy wyrazić naszą bliskość i jedność w tym czasie, kiedy jesteś celem przebiegłego i bezwzględnego ataku motywowanymi różnorodnymi i małostkowymi interesami, pod pozorem wierności Kościołowi" - piszą biskupi Panamy w imieniu własnym i katolików swojego kraju. "Wspieramy i identyfikujemy się z Kościołem miłosiernym, bliskim, przyjmującym, służącym, ubogim dla ubogich, a nie władzy, honorów i ostentacji" - czytamy w liście. Jego sygnatariusze zwracają uwagę na widoczny w Kościele opór przeciwko zainicjowanym przez papieża próbom "przywrócenia Kościołowi prawdziwego oblicza Jezusa i Jego Ewangelii".

 

Panamscy biskupi wyrażają też przekonanie, że "próby zdestabilizowania Kościoła i jego misji nie zatriumfują", ponieważ obietnica złożona przez Jezusa św. Piotrowi jest aktualna także w kontekście pontyfikatu papieża Franciszka: "Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą" (Mt 16,18).

 

"Ojcze Święty, modlimy się za ciebie, abyś kontynuował tę jakże trudną misję, podjętą w historycznym dla Kościoła momencie i z niecierpliwością oczekujemy na twoją wizytę w naszym Kościele i kraju" - piszą hierarchowie. Powierzają też papieża i Kościół opiece Matki Bożej Starszej, patronce Panamy i prowadzeniu Ducha Świętego i proszą Franciszka o błogosławieństwo.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.18

Liczba głosów:

256

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook