Co naprawdę powiedział Benedykt XVI? Jego sekretarz zabrał głos ws. oskarżeń ze strony abpa Viganò

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Według niektórych mediów papież emeryt miał zabrać głos ws. oskarżeń, jakie m.in. wobec Franciszka skierował były nuncjusz w USA. Jak było naprawdę?

 

National Catholic Register donosił, że papież Benedykt XVI potwierdził sankcje nałożone na kard. McCarricka, czym niektórzy próbowali dowieść słuszność oskarżeń, które abp Viganò skierował w stronę papieża Franciszka.

 

W wypowiedzi dla dziennika Die Tagespost, abp Gänswein dementuje te doniesienia.

 

Abp Viganò oskarża papieża o tuszowanie skandalu. Dlaczego Franciszek nie zamierza komentować jego tez?>>

 

"Papież Benedykt XVI nie skomentował ‘memorandum’ arcybiskupa [Carlo] Viganò i nigdy tego nie zrobi" - powiedział sekretarz papieża emeryta, czym uciął spekulacje na ten temat.

 

W wywiadzie udzielonym 28 sierpnia, abp Georg Gänswein mówi, że "wszelkie doniesienia o tym, że ​​Benedykt potwierdził części oświadczenia Viganò są bezpodstawne"

 

Czy po tym dokumencie Franciszek ustąpi z urzędu? Publicyści mówią o "wojnie pałacowej">>

 

National Catholic Register po wypowiedzi sekretarza abpa Gänsweina wycofało się ze swoich twierdzeń mówiąc, że zostało to źle zinterpretowane i "nigdy tak nie napisano".

 

Informacja ta przedostała się jednak do wielu mediów i jest wykorzystywana, jako "dowód" świadczący przeciwko papieżowi Franciszkowi.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.2

Liczba głosów:

158

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

paton 06:35:00 | 2018-08-30
Afery "Vatileaks" też nigdy nie było i nie próbowano sądzić dziennikarzy bo napisali prawdę o korupcji? I dymisji B16 też nie było... A świstak siedzi i zawija sreberka...

Oceń 16 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

dzkk 22:27:22 | 2018-08-29
Przecież to nie prawda! 

W NCRegister napisano 25 sierpnia, że ​​Benedykt XVI wydał sankcje przeciwko ówczesnemu kardynałowi Theodore'owi McCarrickowi, ale nie , że papież emerytowany zaaprobował – jak twierdzono w The New York Times – świadectwo arcybiskupa Viganò o korupcji w Kościele!.

25 sierpnia - przed aferą Vigano. A więc nie pisali, że odnosił się do oświadczenia byłego nuncjusza. DEONIE, zdementuj to coś napisał, bo się ośmieszasz totalnie.  

Oceń 32 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook