Dublin: abp Martin na Światowym Spotkaniu Rodzin o szacunku dla życia

(fot. catholicbishops.ie)

"Jako ludzie inspirowani Ewangelią życia i Ewangelią rodziny, jesteśmy wszyscy powołani, by być misjonarzami na rzecz życia, w domu - w naszych rodzinach, ale także w naszych parafiach, wspólnotach, miejscach pracy i spotkań towarzyskich"  - powiedział abp Eamon Martin.

 

Arcybiskup Armagh i prymas całej Irlandii dokonał dziś w ramach Światowego Spotkania Rodzin wprowadzenia do obrad panelu poświęconego rozdziałowi 5 adhortacji apostolskiej "Amoris laetitia", mówiącego o darze nowego życia.

 

Abp Martin wyraził uznanie dla wielu swoich rodaków, którzy świadczą o potrzebie miłości, szacunku i ochrony życia będącego darem Bożym. Podkreślił szczególnie zaangażowanie w tym dziele katolików świeckich. Jednocześnie wskazał na trudny klimat cywilizacyjny: "Nasza młodzież otoczona jest tym, co Papież Franciszek określa mianem «kultury odrzucenia» oraz mentalnością antykoncepcyjną i anty-rodzinną" - stwierdził prymas całej Irlandii. Jednocześnie dodał, że ludziom młodym oferowane jest "technokratyczne uprzedmiotowienie" narodzin dziecka, możliwych "niezależnie od stosunków seksualnych".

 

 

 

 

 

Jego zdaniem "orędzie Kościoła na temat życia i rodziny budowanej na wiernej relacji miłości między mężczyzną a kobietą, otwartej na dar dzieci, będących owocem tej miłości, jest dobrą nowiną dla społeczeństwa i dla świata.

 

"Państwo, które naprawdę miłuje wolność, będzie szanowało sumienie swoich obywateli, w tym swoich przedstawicieli publicznych, lekarzy i pielęgniarek, odnośnie do tak ważnej ludzkiej wartości" - powiedział w Dublinie abp Eamon Martin.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lomen lomen 19:02:30 | 2018-08-23
A nie napiszecie co tam mówił amerykański jezuita James Martin. Na "PCh24" napisali. Same smakowitości "postępu". A swoją drogą antidotum na "anty-rodzinność" ma być Komunia Święta dla rozwodników? He, he, he... Cuje, ze rodzin psybendzie... To tak jak w "Modzie na sukces"... każdy z każdym w dowolnej konfiguracji.

Oceń 11 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook