Kramer SJ po pogrzebie Kory: "takim chamskim zachowaniem nikogo do Chrystusa nie przyciągniemy"

(fot. archiwum Grzegorza Kramera SJ / PAP / Marcin Obara)

Jezuita skomentował wypowiedzi księży, które dotyczyły świeckiego pogrzebu piosenkarki. "Czy my naprawdę nigdy nie zrozumiemy?" - napisał na swoim Facebooku.

 

Najpierw księża mówią: Kora nie miała nic wspólnego z Kościołem, to nie powinno być katolickiego pogrzebu. Teraz, kiedy on rzeczywiście nie był katolicki, mówi ksiądz: "Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym. Smutny koniec".

 

Czy my naprawdę nigdy nie zrozumiemy, że takim chamskim zachowaniem nikogo do Chrystusa i Kościoła nie przyciągniemy?

 

Dziś, kiedy czytamy Ewangelię o kobiecie kananejskiej, w której Jezus zobaczył silną wiarę, my (księża) próbujemy ją na siłę wszędzie zabić, bo nie jest wyznawana tak, jak my chcemy. Kobieta kananejska to nie była pobożna Żydówka, a jednak Jezus dostrzegł w niej wiarę. Powołaniem księdza jest dostrzeganie w każdym człowieku wiary, a nie bycie wydawaczem certyfikatorów tejże.

 

Najpierw księża mówią: Kora nie miała nic wspólnego z Kościołem, to nie powinno być katolickiego pogrzebu. Teraz, kiedy...

Opublikowany przez Grzegorz Kramer Środa, 8 sierpnia 2018

 

Czego Kora może nauczyć katolika? >>

 

 

 

Grzegorz Kramer SJ w punkt. "Najpierw księża mówią: Kora nie miała nic wspólnego z Kościołem, to nie powinno być...

Opublikowany przez Łobuzy. Grzesznicy mile widziani Czwartek, 9 sierpnia 2018

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.26

Liczba głosów:

579

 

 

Komentarze użytkowników (52)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

bulwaPapieska 14:14:38 | 2018-08-10
tak, zgadzam się z aniołempokoju (jakie piękny awatar i nick...). niech każdy wierzy w co chce. Ja jestem katolikiem, ale widze wyraźnie grzechy kościoła i nie zamierzam mieć ich na sumieniu. Dlatego czasem podobnie jak Kora szukam w buddyzmie.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

aniolpokoju 14:06:02 | 2018-08-10
Dokładnie. Wiara jest w każdym człowieku i to jest piękne. A że niektórzy tego nie widzą? Każdy ma prawo wierzyć w co chce, i nawet jak ktoś wierzy w reinkarację to jego sprawa. Nie zabijajmy tej wiary w każdym człowieku...

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 18:15:56 | 2018-08-09
Wracając do tematy, czyli pogrzeby p. Kory. Czy możliwe jest dziś takie zdarzenie, taka sytuacja w której Polacy nie zaatakują każdy każdego, nie będą się posądzać o jakieś paskudztwa, gryźć po łydkach, obrażać, czy choćby dąsać.

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MarzenaD 18:07:00 | 2018-08-09
"Coraz rzadziej się zdarza by do kogoś nie dotarły świadectwa o Bogu. Tym samym dzisiaj niewierzący jest współodpowiedzialny za swoją niewiarę."
Tak uważała św.  Teresa Benedykta od Krzyża, Edyta Stein, którą dzisiaj wspominamy.

Oceń 31 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 14:05:45 | 2018-08-09
"Ten, kto poszukuje prawdy, poszukuje Boga, bez względu na to, czy sobie z tego zdaje sprawę, czy nie."
Tak uważała św. Teresa Benedykta od Krzyża, Edyta Stein, którą dzisiaj wspominamy, w związku z rocznicą jej śmierci w komorze gazowej w Auschwitz.

Oceń 14 83 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Szczelka 13:14:04 | 2018-08-09
Ja się zgadzam z o. Grzegorzem Kramerem. Tak sobie myślę, jaki był Jezus: On przecież widział, jacy są ludzie; wiedział, jaki jest człowiek. Wiedział, że ci, którzy do Niego przychodzili i błagali o uzdrowienie, zazwyczaj robili to nie z powodu przekonania, że to co głosi, jest niesamowite i dlatego musi to być Ktoś wielki; również nie z powodu dbałości o swoje życie duchowe. Przychodzili, bo bali się choroby i śmierci i "łapali się" wszystkiego, każdej nadziei. A Jezus, choć znał ich serca, nie przeganiał ich słowami: weźcie najpierw się nawróćcie, poukładajcie sobie życie, a potem tu przychodźcie, to was uzdrowię. Albo: odejdźcie stąd, bo przychodzicie tu interesownie, po to tylko, by zachować swoje życie - jak zwykle nie słuchaliście, kiedy mówiłem, że kto chce zachować życie, ten je straci.  Nie mówił tak ani nie odrzucał nikogo. Litował się nad ludźmi. Kochał ich, choć byli tak różni. Uzdrawiał, choć tylko co dziesiąty był w stanie wykrzesać z siebie: dziękuję, Jezu. Jezus działał i myślał inaczej niż my, którzy tak krytykujemy innych za to, że nie są tacy sami jak my. Że myślą inaczej. I wierzą inaczej, na swój sposób. Jeśli nie możemy zrozumieć innych, to zostawmy to Bogu: On ich rozumie na pewno.

Oceń 10 89 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Sofia Kowalik 08:37:22 | 2018-08-09
Do wszystkich prawdziwków. Popatrzecie na siebie i swoje grzechy bo na koncu czasu może się okazać że niejeden ateista był bardziej wierzący niż Wy! 

Nie będziemy sądzeni z ilosci minut, które spędziło się w kościele.

Oceń 22 145 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~umts102 01:55:05 | 2018-08-09
Ja przepraszam, ale czy zakon Jezuitów ma jakiegoś prowincjała? Hop Hop! Czy jezuicki portal czyta to co publikuje? Jakaś korekta? Weryfikacja?
Przecież to co tu jest napisane to się kupy nie trzyma...
1. Nie rozumiem co jest "chamskiego" w stwierdzeniu tu zacytowanym? Dla każdego wierzącego jest oczywiste, że teoria samozbawienia, religia słońca, kwiatów i wolności to błędne duchowości wiodące na manowce. Dla każdego wierzącego taki pogrzeb jest niezmiernie smutnym świadectwem nie najlepszej śmierci.
2. Przywołanie kobiety Kanaańskiej jest w tym kontekście czymś porównywalnym chyba z oddaniem strzału ostrzegawczego prosto w swoje kolano - przecież to się ma nijak do sytuacji Kory. Jeśli wierzyć przekazom jej najbliższych to w przypowieści tej kobieta ta powinna krzyczeć do Jezusa "Idź sobie stąd! Znam Twoich uczniów celników! My tu mamy Baala! Nie potrzebuję Cię!"

Oceń 147 21 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 00:07:16 | 2018-08-09
A czy nie jest chamskim zachowanie jezuity Kramera, który najpierw rzuca oszczerstwa, a potem udaje, że ich nie powiedział? Grzegorzu Kramerze kiedy przeprosisz za swoje chamstwo. Wyrzuć tę belkę, a potem sięgaj po drzazgi innych!

Oceń 109 13 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Aa 22:53:18 | 2018-08-08
Tam gdzie są "gwiazdki" ma być "dys********uje".

Oceń 4 1 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook