Biskupi w Indiach reagują na dyskryminację chrześcijan przez władzę

(fot. Komar / Shutterstock.com)

Chrześcijańskie organizacje pozarządowe stały się przedmiotem prześladowań i śledztw ze strony władz stanu Jharkhand we wschodnich Indiach. Biskupi wystosowali w tej sprawie memorandum do gubernatora Droupadi Murmu.


Organizacje pozarządowe o proweniencji chrześcijańskiej nie prowadzą nielegalnej działalności, ani nie są przykrywką dla grup terrorystycznych - piszą hierarchowie w memorandum, które na konferencji prasowej ogłosił kard. Telesphore Toppo - emerytowany ordynariusz Ranchi. W tekście biskupi oskarżają Departament Śledczy o stosowanie przemocy i fałszywe oskarżenia względem chrześcijan.

 

W wywiadzie dla mediów sekretarz generalny Rady Episkopatu, bp Theodore Mascarenhas, zaznaczył, że poprzez zaangażowanie jednostki antyterrorystycznej w śledztwa, władze pokazują społeczeństwu, że chrześcijanie mają powiązania z terrorystami. Dodał również, że nie tylko stowarzyszenia kościelne otrzymują fundusze zagraniczne na podstawie aktu regulującego zagraniczne wkłady finansowe (FCRA). Dlaczego więc inne organizacje nie zostały poddane kontroli? - pytał bp pomocniczy Ranchi.

 

Zaskakującym jest, że Departament Śledczy rozpoczął postępowanie zaraz po tym, jak władze federalne pozytywnie zweryfikowały oświadczenia podatkowe i odnowiły wszystkie pozwolenia. Zwracamy się więc z apelem - czytamy w memorandum do gubernatora - aby umożliwić nam, wspólnocie miłującej pokój, która zawsze służy ludziom, narodowi i ubogim, by mogła kontynuować swą misję bez żadnego nękania.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?