Kalwaria Pacławska: rozpoczęło się 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych

(fot. Monika Jaracz | Archidiecezja Krakowska)

Po raz 31. w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla odbywa się Franciszkańskie Spotkanie Młodych (FSM). Bierze w nim około tysiąca osób. - My niewiele przygotowaliśmy, ale Pan Bóg dużo przygotował dla ludzi, którzy tutaj przyjechali - mówi w rozmowie z KAI o. Marcin Drąg OFMConv., dyrektor FSM.

 

Tegoroczne hasło spotkania brzmi: "Tchnienie". Jest ono nawiązaniem do sceny z Księgi Rodzaju, kiedy Bóg tchnął w nozdrza człowieka tchnienie życia. - Będziemy próbowali odkrywać osobę Ducha Świętego, który działał i działa w historii zbawienia, w historii Kościoła i w historii konkretnych ludzi - zapowiada o. Marcin Drąg.

 

Zakonnik zauważa, że młodzież ludzie poszukują swojej tożsamości i tego kim są wobec siebie i Stwórcy. - W te poszukiwania wpisane są błędy i trudności. Dzisiaj młodzi ludzie są skołowani, pogubieni, próbują odnaleźć swoją tożsamość, którą nadał im Pan Bóg - mówi.

 

Jak co roku na spotkanie zaproszono gości, którzy będą się dzielić świadectwem swojego życia. Tym razem będą to: reżyser Krzysztof Zanussi, charyzmatyk Marcin Zieliński, ks. Rafał Jarosiewicz, sportowiec Andrzej Tokarz, artysta Tomasz Budzyński oraz biskup Edward Kawa i publicysta Tomasz Terlikowski.

 

Natomiast wieczorami wystąpią zespoły: Warszawska Orkiestra Sentymentalna, niemaGOtu, Rock and Fire, Fioretti oraz Teatr A.

 

Pojawią się także zajęcia fitness, atrakcje dmuchane oraz plenerowe kino. Nie zabraknie oczywiście codziennych Mszy św., nabożeństw i pracy w grupach.

 

Pierwsza edycja Franciszkańskiego Spotkania Młodych odbyła się w 1988 roku. FSM ma charakter religijny. Organizatorem jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię oraz biuro Franciszkańskich Spotkań Młodych. Tegoroczne FSM zakończy się w sobotę 28 lipca.

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook