Filipiny: władze wydalają australijską zakonnicę

(fot. shutterstock.com)

71-letnia s. Patricia Fox uczestniczyła w antyprezydenckich demonstracjach. Na Filipinach pracowała od 27 lat.

 

S. Patricia Fox ma 30 dni na opuszczenie Filipin - ogłosił tamtejszy urząd ds. imigracji. Australijska zakonnica naruszyła warunki, na jakich przyznano jej wizę - czytamy w uzasadnieniu.

 

Zarzuca się jej udział w politycznej agitacji. 71-letnia misjonarka uczestniczyła bowiem w antyprezydenckich manifestacjach, a także współpracowała z przedstawicielami ludu Lumad, których armia oskarża o komunizm.Pierwsza decyzja w sprawie siostry Fox zapadła już w kwietniu na wniosek prezydenta Duterte. Zakonnica złożyła jednak odwołanie, dzięki czemu udało jej się odwlec datę wyjazdu. Teraz urząd ds. imigracji podtrzymał wcześniejszą decyzję.

 

>> Filipiny: prezydent krytykuje Boga - Kościół prosi o modlitwę za prezydenta

 

Wydaleniem australijskiej zakonnicy oburzeni są filipińscy biskupi. Przypominają, że przez 27 lat pracowała ona wśród rolników i ludności tubylczej. Bp Arturo Bastes oświadczył, że jest mu wstyd z powodu zachowania filipińskich władz. Decyzja ta jest świadectwem represji, na które narażony jest każdy, kto odważy się krytykować prezydenta Duterte - powiedział bp Bastes.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Lach 12:09:06 | 2018-07-22
W Europie, USA i na Filipinach biskupi i inni agenci Watykanu pod płaszczykiem współczucia i miłosierdzia wspierają muzułmańskich ekstremistów oraz mafie przemytników ludzi. Dobrze, że przynajmniej prezydent Duterte wie jak z nimi postępować.

Oceń 1 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook