Kardynał Tagle ostrzega: katolicy muszą być przygotowani na ataki. "Wielu was znienawidzi"

(fot. ShalomWorldTV / youtube.com)

16 lipca podczas homilii z okazji uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej, kard. Luis Antonio Tagle przestrzegł wiernych, by wiedzieli, że będą atakowani. Homilia została wygłoszona w bazylice Naszej Pani z Góry Karmel z San Sebastian, która jest patronką Filipin.


"Droga Chrystusa nie jest łatwa" - podkreślił hierarcha - "szczególnie w czasach, gdy Bóg ma tak wielu konkurentów".


"Jeśli kochacie Chrystusa, wielu ludzi was znienawidzi" - dodał.


Przestrzegł też jednak, by nie wchodzić w jakiekolwiek walki z innymi, nie szukać zemsty. "Nie angażujemy się w walki, nie jest to naszym celem. Ale musimy przygotować się na ataki, ponieważ żyjemy dla Chrystusa" - powiedział kard. Tagle.


Znany hierarcha podkreślił również, że ci którzy podążają za "fałszywymi bogami", są zaślepieni ich obietnicami. "W podążaniu za Chrystusem czeka was wiele krzyży, które będziecie nieść (…) Fałszywi bogowie zabierają je i obiecują fałszywą drogę" - stwierdził.


Kard. Tagle podkreślił, by inspirować księży z parafii do bycia lepszymi, gdyż oni są - podobnie jak wszyscy katolicy - wabieni do podążania za fałszywymi bogami.

 

Homilia kard. Tagle została wygłoszona po komentarzach prezydenta Filipin na temat Boga. Prezydent Duterte w przemówieniu wygłoszonym w Davao 22 czerwca odniósł się do opisanej w Biblii historii Adama i Ewy, kwestionując logikę działań Boga. Nie spodobało mu się to, że gdy Adam zjadł owoc poznania dobra i zła, zło przyszło na świat. - Kim jest ten głupi Bóg? - pytał prezydent. - Tworzysz coś doskonałego, a potem wymyślasz wydarzenie, które może kusić i zniszczyć jakość twojej pracy. Skoro tak, to ten skur... jest głupi.

 

Były przewodniczący konferencji episkopatu Filipin abp Socrates Villegas wezwał 26 czerwca do modlitwy o uzdrowienie prezydenta i o Boże przebaczenie dla niego. Jednocześnie odrzucił jego błędne opinie na temat Boga i Biblii, cytując fragmenty z Katechizmu Kościoła Katolickiego dla młodych (YouCat), przedstawiające właściwe znaczenie biblijnej opowieści.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.79

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook