Taizé: spotkanie przyjaźni i wspólnej modlitwy chrześcijan i muzułmanów

(fot. shutterstock.com)

Ekumeniczna Wspólnota z Taizé zabiega o dobre relacje chrześcijan i muzułmanów. W ubiegły weekend już po raz drugi odbyło się tam spotkanie przyjaźni, gromadzące młodych wyznawców obu tych religii.

 

Zaproszenie braci przyjęło kilkuset młodych, by doświadczyć owoców dialogu zakorzenionego w zwyczajnym życiu, myśląc o wspólnych możliwych przedsięwzięciach, a także rozmawiając o podstawowych kwestiach wiary. O wrażeniach z tych dni napisał do braci mieszkający we Francji Ali.

 

"Zostało przygotowane specjalne miejsce modlitwy także dla muzułmanów. Mogli się tam modlić 5 razy dziennie. Także Ali po skończonej modlitwie muzułmańskiej wchodził do kościoła i tam kontynuował modlitwę razem z innymi chrześcijanami, patrząc na krzyż, co było bardzo dla nas zadziwiające" - mówi brat Wojciech z Taizé.

 

 

Młodzi wysłuchali kilku konferencji, w tym odpowiedzialnego we francuskim episkopacie za relacje międzyreligijne bp. Jean-Marc Aveline’a z Marsylii. Zachęcił on do życzliwego wysłuchania się nawzajem, szczerego mówienia o swej wierze, a także do gotowości w podejmowaniu działań na rzecz świata bardziej sprawiedliwego i pokojowego".

 

W minionym tygodniu Taizé odwiedził także wraz z grupą neoprezbiterów diecezji sandomierskiej tamtejszy ordynariusz, a zarazem przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu, bp Krzysztof Nitkiewicz.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.1

Liczba głosów:

39

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

piotrekszymek04 10:40:17 | 2018-07-13
Wspólna modlitwa "chrześcijan" i muzułmanów?
Modlitwa to czynnośc skierowana do "kogoś". Do Kogo zatem wspólnie może modlić się "chrześcijanin" i muzułmanin?

Oceń 22 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Baruch Marzel 10:39:35 | 2018-07-13
Co to znaczy w tym przypadku modlić się wspólnie ? Ja mówię "Ojcze nasz..." a w tym samym czasie muzułmanin recytuje sure mówiącą, że Bóg nie jest ojcem i nie ma syna? Czy to po prostu nie jest synkretyzm?

Oceń 26 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook