Ojciec Rydzyk składa podziękowania narodowcom: robicie dużo dobrego

(fot. Jacek 767 (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons)

Redemptorysta podziękował środowiskom narodowym za "patriotyczną i katolicką postawę". "Nieraz słyszę ze strony starszych i dorosłych ludzi, mających ambicję bycia w elicie Polski, krytykę tej młodzieży, takie poniewieranie i odbieranie godności tej młodzieży" - powiedział zakonnik.

 

Jak opisuje "Rzeczpospolita", słowa ojca Rydzyka padły w czasie programu na antenie Radia Maryja, w którym rozmawiał on z Robertem Winnickim, byłym prezesem Młodzieży Wszechpolskiej, aktualnie prezesem Ruchu Narodowego.

 

3 rzeczy, których uczą nas "maybachy ojca Rydzyka" >>

 

Zakonnik nawiązał do Marszu Równości, który odbył się w niedzielę w Częstochowie. Zauważył, że "obecnie borykamy się z problemem napływu marksizmu kulturowego i genderyzmu".

 

"Niestety tam, siły katolickie i prawicowe od lat 60. właściwie przyjęły jedną taktykę: ustępować, milczeć, wycofywać się. Skutek jest taki, że dzisiaj cała sfera publiczna i polityczna jest zdominowana przez agresywną, liberalną lewicę" - powiedział o. Rydzyk.

 

Zwrócił się także do Roberta Winnickiego i podziękował mu, za "postawę patriotyczną i katolicką": "Na Pańskie ręce chciałbym złożyć serdeczne «Bóg Zapłać»".

 

Pochlebnie wypowiedział się również o Marszach Niepodległości organizowanych 11 listopada: "Ja się na tych marszach niesamowicie buduję. Buduję się tym, jaka jest piękna młodzież".

 

"Robicie bardzo dużo dobrego. Dla mnie bardzo przykre jest to, że nie raz słyszę ze strony starszych i dorosłych ludzi, mających ambicję bycia w elicie, to jak słyszę krytykę tej młodzieży, takie poniewieranie i odbieranie godności tej młodzieży, jest to jakieś nieporozumienie" - powiedział o. Rydzyk.

 

Redemptorysta odniósł się do słów Winnickiego i zdiagnozował, że "to co jest w tej chwili, to jest to, co marksiści mówili: iść przez uczelnię, szkoły, media, parlamenty". Dodał, że takie działania zostały wcześniej demaskowane przez abpa Stanisława Wielgusa i ks. prof. Guza: "Tacy ludzie jak oni będą później wykluczani na różne sposoby, nawet siłowe".

 

Jak zauważa "Rzeczpospolita", komisja powołana przez rzecznika praw obywatelskich, a także Kościelna Komisja Historyczna na podstawie materiałów dostarczonych przez IPN uznały, że arcybiskup Wielgus był tajnym i świadomym współpracownikiem organów bezpieczeństwa PRL oraz wywiadu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.64

Liczba głosów:

44

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Aa 21:18:29 | 2018-07-10
Tak więc mamy w Polsce otwartą koalicję katolików z nazizmem. Tak jak w Niemczech za czasów Hitlera.

Oceń 11 59 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Maciej Niećko 20:23:16 | 2018-07-10
Paweł Chruszcz, radny Głogowa, były działacz Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego, od 2016 w Endecji, nie żyje. Został dziś znaleziony martwy w bardzo niejasnych okolicznościach. Nagłaśniał i tropił wiele afer.
Ojciec rodziny, wychowywali z żoną dwoje dzieci, w tym niepełnosprawnego syna. 
prawy.pl/72286-z-ostatniej-chwili-pawel-chruszcz-radny-glogowa-byly-dzialacz-mlodziezy-wszechpolskiej-i-ruchu-narodowego-nie-zyje/

"narodowcy" – moim  zdaniem -  Ludzie z Ideałami , bezkompromisowi, byli i są zagrożeniem dla lewicowo-liberalnej mafii,  zastraszani , mordowani  i szczuci przez płatne media.

Oceń 62 16 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tomasz Janeczko 16:30:10 | 2018-07-10
To jest jakaś paranoja! jak ksiądz może chwalić osoby jawnie posługujące się nienawiścią? Potem dziwimy się, że ludzie źle postrzegają Kościół Rydzyk to największe zło w polskim Kościele.

Oceń 24 129 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook