Nowe wieści w sprawie stanu zdrowia Benedykta XVI

(fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)

W zeszłym tygodniu, po konsystorzu papiez emeryt przyjął wszystkich nowych kardynałów, w swojej rezydencji w Watykanie na "chwilę pozdrowień i modlitwy". Jeden z kardynałów zdradza, w jakim stanie jest papież.

 
Kard. Becciu w rozmowie z watykańskim portalem "Vatican News" powiedział: "Papież-senior skierował do nas piękne, jasne słowa, tak jak to zwykł, zawsze czynić".
 

"Mimo postępującego wieku, 91 lat, Benedykt XVI zachowuje sprawność" - powiedział kard. Angelo Becciu o papieżu-seniorze.

 

Kard. Becciu pracował jako substytut w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej przez dwa lata u boku papieża Benedykta XVI. "To on wezwał mnie do Rzymu w 2010 roku, kiedy byłam nuncjuszem apostolskim na Kubie" - przypomniał watykański dyplomata. Scharakteryzował papieża-seniora jako "człowieka prostoty, nieśmiałego ale pełnego czułości".

 

"Jest człowiekiem o metodycznym umyśle, który umie pogłębić teologię i tajemnicę Boga i udało mu się przybliżyć je ludziom" - powiedział kardynał.

 

(fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)

 

Jego zdaniem Benedykt XVI udowodnił, że jest człowiekiem odważnym. "Uświadomił sobie, że nie ma już sił do rządzenia Kościołem i podjął słynną i szlachetną decyzję o rezygnacji. Benedykt XVI nie był już w stanie sprawować swojego urzędu" - powiedział kard. Becciu.

 

"Pamiętam, że musieliśmy przygotować się na wyjazd na Światowy Dzień Młodzieży w 2013 do Brazylii i zdałem sobie sprawę, że był trochę niezdecydowany. Powiedziałem mu, że gdyby nie był w stanie tego zrobić, to młodzi ludzie mogliby zrobić Światowy Dzień Młodzieży bez papieża. Wtedy on odpowiedział, że Światowy Dzień Młodzieży bez papieża nie byłby Światowym Dniem Młodzieży, a zatem papież musi tam być. Nie powiedział: 'będę tam', ale "papież musi tam być". Zapowiedział swoją rezygnację w lutym 2013 r. Dominowało w nim poczucie obowiązku i odpowiedzialność wobec Kościoła" - powiedział kard. Becciu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

super_mario_334 21:47:25 | 2018-07-18
Cieszę się, że papież jest zdrowy i że pracuje wypełniając swe funkcje.
Życzę MU wiele zdrowia i aby jeszcze wiele lat pracował na rzecz Kościoła.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Czesław Czap 21:16:28 | 2018-07-04
Więc mówicie, że papież był niedomagający ponad pięć lat temu?

To był pucz.

Oceń 2 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Noe.D 15:31:38 | 2018-07-04
Bogu dzięki, że Ojciec św. Benedykt w zdrowiu i nadal modli się za Kościół. Bardzo trzeba tego wstawiennictwa...
Gdyby tak jeszcze napisał cokolwiek, tak bardzo lubię czytać Jego przemądre książki... (jeszcze bardzo dużo mi zostało ;-)

Oceń 12 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook