Abp Ryś: do tego służy wakacyjny odpoczynek

(fot. http://archidiecezja.lodz.pl/)

"Zmierzmy się wszyscy z czasem wakacji, abyśmy wyszli z tego egzaminu na plus! Bardzo serdecznie wam błogosławię na te wakacje!" - napisał abp Grzegorz Ryś w swoim przesłaniu na czas wakacji do mieszkańców archidiecezji łódzkiej.

 

- Są tacy ludzie, którym trzeba nakazać odpoczynek. Takim człowiekiem był na przykład Karol Wojtyła. Kiedy został biskupem w Krakowie, to przez pierwszy rok pracował w takim tempie, że nie wytrzymał zdrowotnie i potem, gdy kupował nowy kalendarz, to lekarze mu nakazali wpisywać tydzień odpoczynku w zimie i dwa tygodnie w lecie - mówi metropolita łódzki w filmiku umieszczonym na kanale archidiecezji w serwisie YouTube.

 

- Najważniejsze wakacie jakie w życiu przeżywałem, to były wakacje z rodzicami, z mamą i z tatą. Wiem jak bardzo wielu dzieciom tego brakuje, jak bardzo by tego chciały. Wiec ucieszcie się wypoczynkiem. Ucieszcie się rodziną na odpoczynku, to jest wyśmienity czas - podkreśla abp Ryś.

 

 

Abp Grzegorz Ryś zauważa również, że wypoczynek pokazuje nam kim jest Jezus w naszym życiu. - Wtedy, gdy pracujemy od rana do nocy, tłumaczymy się, że nie mamy czasu. Wakacje są po to, by hojnie dać ten czas Jezusowi, dać go sobie w spotkaniu z Nim. Wakacje mogą nam wiele powiedzieć o naszej wierze - podkreśla.

 

Jadę do kraju, w którym nie ma katolickiej mszy. To znaczy, że nie muszę iść w niedzielę do kościoła? >>

 

- Zmierzmy się wszyscy z czasem wakacji, abyśmy wyszli z tego egzaminu na plus. Bardzo serdecznie wam błogosławię na te wakacje - dodaje metropolita łódzki.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.67

Liczba głosów:

21

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook