Pochodzący z Chin chrześcijanie, upamiętniają w Rzymie męczenników

(fot. shutterstock.com)

Męczeństwo chrześcijan jest motorem popychającym nas do większej ewangelizacji - podkreślają chińscy chrześcijanie, którzy dziś wieczorem organizują w Rzymie wielką imprezę ewangelizacyjną.

 

Odbędzie się w miejscu starożytnego Cyrku Maksencjusza, gdzie ginęli pierwsi chrześcijanie.


Organizatorzy spodziewają się, że w ewangelizacyjnym wydarzeniu weźmie udział ok. 20 tys. Chińczyków z Włoch i innych krajów Europy. Należą oni głównie do wspólnot ewangelikalnych i pentakostalnych, które coraz dynamiczniej się rozwijają. - To wydarzenie ma przypomnieć Chińczykom również o ich ojczyźnie i korzeniach ponieważ dostrzegamy, że dzieci emigrantów z każdym pokoleniem coraz bardziej tracą swą tożsamość - podkreśla Antonello Ke Xinghai, jeden z organizatorów spotkania. Stąd zaproszono także znane gwiazdy świata estrady z Państwa Środka. - Nasze spotkanie będzie jednak przede wszystkim świadectwem naszej wiary - podkreśla Ke Xinghai. Przypomina, że data wydarzenia nie jest przypadkowa upamiętnia bowiem 1950 lat od męczeńskiej śmierci Apostołów Piotra i Pawła.

 

W Rzymie jest obecnie siedem protestanckich kościołów, w których modlą się emigranci z Chin. Pierwsza wspólnota powstała w 1981 r., a dwa lata później do Wiecznego Miasta przybył pierwszy chiński pastor. Kolejne lata to dynamiczny rozwój chińskiej diaspory rozsianej w całych Włoszech. Szacuje się, że obecnie w tym kraju działa ponad 50 prężnie działających wspólnot, zrzeszonych w Centrum Misyjnym Chińskiego Kościoła Ewangelickiego we Włoszech.

 

- Nasz zapał misyjny kierujemy nie tylko w kierunku rodowitych Chińczyków, wychodzimy także do Włochów i innych narodowości obecnych w Italii - podkreśla Ke Xinghai. W tym celu organizowane są m.in. kursy biblijne prowadzone przez Chińczyków po włosku i w winnych europejskich językach. Cieszą się one coraz większą popularnością nie tylko we Włoszech, ale również innych krajach Starego Kontynentu. Dla Chińczyków miejscem ewangelizacji stają się m.in. prowadzone przez nich sklepy i restauracje, których klienci niejednokrotnie w prezencie dostają kieszonkowe wydanie Biblii.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook