W diecezji radomskiej konsekrowano 9 wdów. Słyszeliście o nich?

(fot. shutterstock.com)

Biskup radomski Henryk Tomasik konsekrował 9 wdów. Uroczystość odbyła się w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. W diecezji radomskiej jest obecnie 11 wdów konsekrowanych.

 

W homilii bp Tomasik mówił, że dzisiaj uczestniczymy w błogosławieństwie kobiet, wdów, które podjęły decyzje o podnoszeniu na wyższy poziom życia duchowego. - Dzisiaj prosimy o Boże dary dla tych sióstr, aby ich życie duchowe, religijne, pomogło w środowisko, w parafii, Kościele pogłębianiu własnej więzi z Bogiem. Znajdujemy się przy ołtarzu, by uczestniczyć w błogosławieniu wdów. Pragną naśladować te kobiety, które Pismo Święte ukazuje jako przykład życia poświęconego Bogu i innym ludziom - mówił ordynariusz radomski.

 

- Po śmierci swoich mężów, za których szczerze się modlicie, zapragnęłyście poświęcić swoje życie Bogu. Kościół chce przyjąć wasze oddanie i prosi pokornie Ojca Niebieskiego, aby napełnił was Duchem Świętym - mówił dalej biskup Henryk Tomasik.

 

Ks. Piotr Walkiewicz, dyrektor wydziału duszpasterskiego radomskiej kurii powiedział, że życie wdów konsekrowanych jest wyrazem witalności Kościoła i pozwala kobietom aktywnie uczestniczyć w życiu Kościoła. - Wdowy do konsekracji przygotowywały się przez 3 lata. Był to czas duchowej formacji. Spotkania odbywały się raz w miesiącu - mówił ks. Walkiewicz.

 

Była to trzecia konsekracja wdów w diecezji radomskiej. Obecnie jest ich 11. Kolejne kandydatki przygotowują się do podobnego obrzędu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook