W tej parafii usiądziesz w strefie kibica. Ksiądz zmienia godziny Mszy i przygotowuje się na mundial

(fot. shutterstock.com)

Dla kibiców piłki nożnej prawdziwym dramatem jest moment, kiedy mecz przypada w godzinie Mszy świętej. Jednak ta parafia znalazła rozwiązanie i dostosowała się do "mundialowej gorączki".

 

""Ponieważ mecze rozgrywane będą o godz. 14:00, 17:00 i 20:00, aby umożliwić ich oglądanie przez zagorzałych kibiców i przeze mnie, Msze św. od czwartku, aż do zakończenia mistrzostw rozpoczną się o 19:00" - taką informację możemy znaleźć na tablicy ogłoszeniowej parafii pw. Trójcy Świętej w Modzurowie.

 

Jeden z internautów zamieścił na Twitterze jej zdjęcie:

 

 

Wprost.pl dotarł do księdza, który zorganizował wspólne kibicowanie. "Będzie umieszczony telewizor i parafianie będą mieli możliwość kibicowania. Przede wszystkim to jest ważne, żebyśmy potrafili być razem" - powiedział ks. Joachim Kroll.

 

 

Zauważył także, że: "Kościół to jest wspólnota wspólnot. Jeżeli ludzie są razem, potrafią być razem, to zawsze jest jakieś dobro. My - także media - potrafimy ciągle krytykować, ciągle wyciągać błędy, natomiast jak usiądziemy razem, to się okazuje, że nie jesteśmy takimi "diabłami". Potrafimy razem się cieszyć, razem oglądać mecze. To jest coś, co potrafi łączyć, zjednać".

 

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018 startują w środę 14 czerwca. Gospodarz mistrzostw zagra wtedy z Arabią Saudyjską.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.92

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

bieleo 23:27:27 | 2018-06-14
To co tymczasowe wyparło to co wieczne.
Tam jest Twój skarb, gdzie serce Twoje.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Noe.D 22:28:28 | 2018-06-14
A co z tymi, którzy meczów nie oglądają, a mają obowiązki, które pozwalają im uczestniczyć w Mszy św. w terminach dotychczasowych?

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Marcel Gypki 19:00:04 | 2018-06-14
Kto się wkręcił w manipulację Deona, że proboszcz dla ludzi przestawił msze tygodniowe a nie dla siebie? hehehe ;) ile przychodzi wiernych w tygodniu zagorzałych kibiców, że im wspaniałomyślnie przestyawił stały porządek mszy? ;) hihi

Oceń 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

chlop 11:52:09 | 2018-06-14
mecz ważniejszy od Mszy?

Oceń 8 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook