Tomasz Komenda spotkał się dzisiaj z Papieżem Franciszkiem

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl / Uwaga TVN / YouTube.com)

Jeszcze kilka miesięcy temu siedział w więzieniu. Okazało się, że niesłusznie. Dzisiaj spotkał się z Franciszkiem. Poznaj szczegóły jego poruszającej wizyty w Watykanie.

 

Szczegóły spotkania opisał Szymon Hołownia na swoim Facebooku.

 

Piękna historia dziś w Watykanie. Rozmawiałem przed chwilą z (prawie) kardynałem Konradem Krajewskim. Dziś rano do Watykanu przyjechał z rodziną pan Tomasz Komenda, który przesiedział w więzieniu 18. lat niesłusznie oskarżony o zabójstwo i gwałt 15 - letniej dziewczynki. Kardynał Konrad zaprowadził ich do papieża Franciszka, który poruszony wysłuchał tej historii, pobłogosławił, wyściskał. Najlepsze będzie jednak za chwilę - obiad w domu u kardynała Konrada, który (jak prawie zwykle) przygotuje Enzo, były bezdomny i podopieczny Konrada, który w więzieniu spędził 20. lat. Dziś mówił: "Ale ja przynajmniej miałem za co. A ten chłopak - jeszcze skazany za to, za co był skazany - miał tam na pewno piekło", i popłakał się.

 

Spotkałem Enzo już parę razy (parę razy jadłem też obiady jego autorstwa) wspaniały człowiek. To on pomagał rozkręcać papieską noclegownię, to on pocił się z przerażenia, gdy Konrad zostawił go kiedyś w samochodzie z kluczykami i poszedł załatwiać jakieś sprawunki ("Proszę księdza, takich rzeczy nie robi się złodziejowi"). Ile razy go widzę, tyle razy przekonuję się, że człowiek to taka tajemnica, że NIGDY nie można go skreślać, niezależnie od tego, jakie wyroki, opinie czy co tam jeszcze, na nim ciążą. Czasem to nie jest łatwe, ale gorzej chyba będzie później pluć sobie w brodę, gdy okaże się, że to właśnie kogoś takiego przepuszczać będą wejściem VIP do Królestwa Niebieskiego. Obie te historie, i pana Komendy i Enzo to przecież rzecz o tym samym: o tym, jak bardzo nieostateczna i niedoskonała jest ludzka, nasza sprawiedliwość.

 

A dla mnie to jeszcze jedno przypomnienie, ks. Jarek, kapelan warszawskiego aresztu na Służewcu, od tygodni wysyła mi majla tej samej treści: "Kiedy pójdziesz do więzienia?", bo raz już byłem (tu, bo w innych też bywam), więc nie ma wyjścia - napiszę mu dziś, że idę do więzienia. Wszyscy moi przeciwnicy (wrogów, mam nadzieję, nie mam) z tej strony mogą więc odetchnąć: NARESZCIE! 

 

 

Piękna historia dziś w Watykanie. Rozmawiałem przed chwilą z (prawie) kardynałem Konradem Krajewskim. Dziś rano do...

Opublikowany przez Szymon Hołownia 13 czerwca 2018

 

 

Sprawa Tomasza Komendy jest jedną z najgłośniejszych w Polsce w ostatnich latach. Został on niesłusznie skazany za gwałt i brutalne morderstwo młodej dziewczyny. Przez 18 lat odsiadywał wyrok w więzieniu. O wolność modlił się za wstawiennictwem Jana Pawła II. Święty papież mu pomógł. Dowiedz się więcej >>

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.44

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

bi sousig 18:08:04 | 2018-06-13
To może , teraz Hołownia przez kardynała Krajewskiego załatwi audiencję ks Lemańskiemu u Papieża ? Swego czasu GW pisała , że obojętność Papieża Franciszka na "los" ks Lemańskiego to największy błąd pontyfikatu papieża Bergolio. Może czas błąd naprawić i doprowadzić np do kanonizowania za życia ks Lemańskiego, który tyle wycierpiał i nadal cierpi z powodu abp Hosera. Panie Szymonie skoro ma Pan takie chody u samego "kardynała na posyłki" Krajewskiego to może by coś  Pan zrobił w tej sprawie ?

Oceń 9 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook