Archidiecezja Walencja przyjmie imigrantów ze statku Aquarius

(fot. PAP/EPA/KENNY KARPOV / HANDOUT)

Hiszpański kard. Antonio Cañizares powołał specjalny sztab, który będzie koordynował pomoc Kościoła dla imigrantów znajdujących się na pokładzie statku "Aquarius".

 
Hiszpania przyjmie ponad 600 migrantów, którym nie pozwoliły zejść na ląd Włochy i Malta. Statek decyzją nowego hiszpańskiego premiera Pedro Sancheza zawinie do portu w Walencji.
 

Archidiecezja Walencji jest gotowa na przyjęcie migrantów z pokładu "Aquariusa". W tym celu miejscowy ordynariusz kard. Antonio Cañizares powołał specjalny sztab kryzysowy. Wszystkie organizacje i ośrodki charytatywne, parafie i szkoły diecezjalne będą współpracowały, aby zapewnić pierwszą pomoc migrantom, wśród których jest ponad 120 dzieci. Tutejsze media podkreślają, że niezbędna jest natychmiastowa pomoc medyczna. Warto podkreślić, że Archidiecezja Walencji od lat skutecznie pomaga nie tylko w przyjęciu imigrantów, ale także w ich integracji ze społeczeństwem.

 

"Przyjęcie w porcie w Walencji imigrantów na pokładzie «Aquariusa» jest dobrym gestem solidarności, który nas cieszy. Papież prosi nas w orędziu pokojowym z 2018, aby przyjąć, chronić, promować oraz integrować imigrantów" - napisał z kolei rzecznik Episkopatu ks. José María Gil Tamayo.

 

Wiele organizacji pozarządowych i humanitarnych pochwaliło decyzję hiszpańskiego rządu, którą uważają za "obowiązek moralny i prawny". Są jednak też i takie głosy, które obawiają się, że Hiszpania może stać się celem zmasowanej migracji.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.38

Liczba głosów:

63

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Czesław Czap 12:37:13 | 2018-06-13
Biedna Hiszpania. Początek końca. Najpierw szantaż emocjonalny biednymi dziećmi, a po kilku latach rdzenni mieszkańcy boją się wychodzić wieczorem z domu (Niemcy/Francja/Belgia/Holandia/Szwecja/Norwegia/Dania etc.).

Polecam artykuł na natemat.pl (!!!):   http://natemat.pl/200085,szwedzi-milcza-i-ustepuja-im-miejsca-ten-kraj-niedlugo-sie-rozleci-mieszkancy-malm-boja-sie-w-innych-miastach-tez

Oto fragment: 

"Jest źle – mówią mieszkańcy Malmö. Jest bardzo źle, wręcz dramatycznie. Miasto, dzięki imigrantom, zmieniło się tak, że najstarsi go nie rozpoznają. Szwedzi wyprowadzają się, Polacy wyjeżdżają do Polski, w mieście często wybucha strzelanina, słychać o napadach na sklepy i podpalaniu samochodów - takie krążą opowieści. Choć wielu studzi takie nastroje, to widać, jak ostatni napływ imigrantów i uchodźców dzieli. Zwłaszcza w Malmö."

Oceń 16 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook