Kard. Osorno broni przyjęcia przez Hiszpanię migrantów z Aquariusa

(fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON // Conferencia Episcopal Española (Mons. Osoro) [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons)

Arcybiskup Madrytu kard. Carlos Osoro oświadczył, że przyjęcie przez Hiszpanię 629 migrantów, znajdujących się na Morzu Śródziemnym na statku "Aquarius", jest sprawą wykraczającą poza "względy polityczne i prawne".

 

Jego zdaniem sytuacja migrantów z Aquariusa jest "wezwaniem Chrystusa do Europy". Nakaz Chrystusa jest jasny: "Byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie". Trzeba więc patrzeć na życie świetle Ewangelii, niezależnie od kwestii politycznych i prawnych.

 

 

Kardynał jest przekonany, że społeczeństwo powinno "znaleźć wyjście z sytuacji, w jakiej znajduje się tylu migrantów i uchodźców, którzy uciekają przed wojną, głodem i cierpieniem na swej ziemi".

 

Hiszpania przyjmie migrantów z pokładu "Aquariusa": 123 nieletnich, 11 dzieci i 7 kobiet w ciąży >>

 

Na statku organizacji pozarządowej SOS Mediterranée znajdują się migranci uratowani w czasie sześciu operacji na Morzu Śródziemnym, w tym 134 osoby niepełnoletnie. Wcześniej ich przyjęcia odmówiły Włochy i Malta. Hiszpania natomiast zgodziła się, by statek zawinął do portu w Walencji.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.25

Liczba głosów:

40

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Czesław Czap 10:27:37 | 2018-06-14
Kardynale, sprzedaj "swoje" złoto, "swoje" samochody, "swoje" apartamenty i jedź do Afryki ratować tych ludzi. Oni nie uciekają przed wojną tylko chcą wygodnego życia na czyjś koszt i kobiet do gwałtu. Załatwcie to między sobą, na ich ziemi, powodzenia, sprawę szybko załatwicie, oni zabiorą ci co masz, nic z siebie nie dadzą, wiary nie przyjmą bo nawet nie będziesz ewangelizował.

Adio Cardinale! 

Oceń 4 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook