Tomasz Terlikowski powiedział, co myśli o przyjmowaniu uchodźców. Odpowiedziała mu s. Chmielewska

(fot. Tertio Millennio / MaskacjuszTV / YouTube.com)

"To prawda, że Włochy są pełne uchodźców, ale przekaz w Polsce jest fałszywy. (…) Absolutnie antychrześcijańskie jest najpierw dbanie o własną, za przeproszeniem, dupę".

 

Spotkanie s. Małgorzaty Chmielewskiej, ks. Mirosława Tykfera oraz Tomasza Terlikowskiego odbyło się w poniedziałek w ramach XIX Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów "Sacroexpo".

 

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", jedno z pytań z Sali zostało zadane przez Juliusza Brauna, byłego prezesa TVP. Zapytał on o uchodźców.

 

"Żaden kraj nie przyjmie wszystkich z Afryki Północnej czy Bliskiego Wschodu. W Europie nie dostaną nic. Włosi powiedzieli im "stop" nie dlatego, że nikt w Unii Europejskiej nie chce się z nimi uchodźcami podzielić, a dlatego, że mają dość ludzi koczujących, sfrustrowanych i agresywnych" - powiedział Tomasz Terlikowski.

 

"Absolutnie antychrześcijańskie jest najpierw dbanie o własną, za przeproszeniem, dupę. Jeśli mamy zmieniać mentalność świata, a do tego powołał nas Jezus, to nie możemy budować społeczeństwa opartego na lęku" - odpowiedziała s. Małgorzata Chmielewska.

 

 

Ks. Tykfer poruszył sprawę korytarzy humanitarnych i dziwił się, dlaczego nie możemy pozwolić sobie na przyjęcie kilku chorych osób. "Spowoduje to zalew islamu"? - zapytał.

 

W odpowiedzi Tomasz Terlikowski zauważył, że korytarze humanitarne różnią się od statków płynących do Europy z uchodźcami, a obie strony sporu stosują w tym przypadku dezinformację.  

 

Siostra Chmielewska powiedziała, że nie może zrozumieć, dlaczego Polska nie jest w stanie przyjąć kilku tysięcy uchodźców. Zauważyła, że polskie służby specjalne są na świecie znane z licznych i brawurowych akcji i nie powinno być dla nich problemem sprawdzenie kilku tysięcy przybyszów. "Nie mówię przecież o milionach" - stwierdziła zakonnica.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.35

Liczba głosów:

467

 

 

Komentarze użytkowników (50)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

radosnateresa 14:50:19 | 2018-06-14
Wybaczcie, ale Pan Terlikowski swoją wypowiedzia bardzo mnie rozbawił i zainspirował do napisania poniższego opowiadania.

Rok 2025. Polska zrobiła Pol-exit z Unii, przywrócono granice. Trwa wojna z Rosją. Polacy walczą dzielnie, część decyduje się na ucieczkę. Na granicy z Niemcami Jan Kowalski ze swoją rodziną:
- Wpuście nas?
- Nie wpuścimy!
- Dlaczego?
- Jesteście sfrustrowani!
- Co? Pan by nie był? Wie Pan przez co przeszliśmy?
- Proszę nie dyskutować. Nie wpuścimy Was, jesteście sfrustrowani!
Kowalski do rodziny - uśmiechnijcie się!
- Nie dam się nabrać na te nieszczere uśmieszki. Nawet gdybyśmy Was wpuścili, gdzie będziecie mieszkać?
- Nie wiem, coś się postaramy zorganizować tylko dajcie nam szansę.
- Taaa, Ci z Afryki i Syrii też tak mówili, a potem wie pan co było?
- Co?
- To ja panu powiem co! Oni koczowali! Rozumie Pan? Koczowali! I wy też na pewno będziecie koczować, to was jeszcze bardziej sfrustruje i staniecie się agresywni! Won do swojego kraju!
- Ale proszę Pana, tam jest wojna! Zabiją nas!
- Powiedziałem Won! Musimy bronić przed wami naszych wartości!
- Jakich wartości?
- Naszych!

Oceń 17 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

T7HRR 13:32:14 | 2018-06-14
Absolutnia antychrześcijańskie, jest twierdzenie że przyjmiemy wszystkich, na których mafia zarobi i dostarczy na teren UE. I powołanie się do tego na dowolnie wybrane słowa Jezusa. To tylko napędza mafii pieniędze.

- załoga statku do aresztu i czeka na wyrok
- statek przepada, idzie na pocięcie i złom
- za pieniądze ze złomu odsyła się migrantów do domu lub jeśli nie będą chcieli wskazać kraju pochodzenia do portu, z którego wypłynęli

- migrantów się karmi i leczy przed odesłaniem
- a każdemu z nich pozwala się próbować udowodnić, że jest uchodźcą...

z relokacją jest jeden zasadniczy problem z Afryki czy nawet Syrii ... do Polski mało kto chce jechać. Rodziny i znajomi są już gdzie indziej w Europie a socjal u nas marny i warunki mieszkaniowe do niczego.
U nas zostają na dłużej (choć często myśląc o dalszej migracji - Ukraińcy, Gruzini, Czeczeni, Wietnamczycy a ostatnio Indusi i Bangijczycy)

Oceń 6 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

radosnateresa 22:56:34 | 2018-06-13
Podsumowując: Jesteśmy ostoją chrześcijaństwa w Europie! Agresywnym, sfrustrowanym koczownikom mówimy stanowcze NIE! 

Oceń 15 13 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

demokracja.net 21:49:13 | 2018-06-13
Otrzymałem Życie i chcę żyć tak aby umieć poprosić o Łaskę Zbawienia przde wszystkim dla siebie, mojej rodziny, przyjaciół, znajomych, rodaków, imigrantów. Wierzę, że starając sie wypełniać Wolę Bożą, Bóg zaprosi mnie do pomocy potrzebującym w takiej formie w jakiej potrafię.  
nie sądzę aby przymus , żądania, znieważanie, oskarżanie, uogónianie, manipulacje   pochodziły Siostro od Naszgo Boga ;-)    

Oceń 14 20 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

amelkanaszczyciegory 21:10:39 | 2018-06-13
W kościele pełno jest lewaków; ta siostra jest tego przykładem. 

Oceń 21 17 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 17:40:09 | 2018-06-13
@ T7HRR
To prawda, że na przemycie ludzi zarabiają mafie. To jest biznes. Ale jeszcze większy biznes jest na sprzedaży broni. Najwięcej broni sprzedają Amerykanie, ale największy wrost dochodów ze sprzedaży broni uzyskuja firmy rosyjskie. Wojna w Syrii to świetny biznes dla Rosji. Rosja na sprzedaży broni zarabia miliardy dolarów. Bardzo to smutne, ale wojna jest w interesie wielu koncernów i krajów, dlatego też nie widać jej końca. Cierpią na tym zwykli ludzie, którzy znaleźli się w centrum konfliktu, tak jak Syryjczycy. Biznes się kręci, a cierpią zwykli ludzie.

Oceń 33 55 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

mrf771 15:06:08 | 2018-06-13
Często aby dokopać przeciwnikom imigracji, jej zwolennicy powołują się na Ewangelię.
Jeśli chcecie nam, ludziom trzeźwo myślącym, którzy są przeciw przyjmowaniu do Europy bandytów i nierobów zamknąć usta Jezusem to odpowiedzcie na pytanie dlaczego Jezus nie potępił niewolnictwa.
Powołując się na Pismo Święte można uzasadniać przyjęcie na swoje utrzymanie imigrantów jak i istnienie niewolnictwa.

Oceń 51 19 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

T7HRR 14:26:57 | 2018-06-13
Za przerzut migrant płaci od kiluset do kilkunastu tysięcy Euro...

Statek z 629 migrantami, których chciano dostarczyć do Włoch... to milionowe przychody dla mafii.
Nikt już nawet nie udaje, że to ludzie którzy uciekli z terenów objętych walkami. Nikogo już nie dziwi, że ubodzy migranci korzystają ze smartfonów, na które nie stać większości Polaków... Biznes się kręci.

A uchodźcy cierpią.

Oceń 57 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Czesław Czap 12:28:21 | 2018-06-13
Od 3 do 5% ludzi, którzy przypływają do krajów europejskich do uchodźcy wojenni (dane m. in. rządu włoskiego). A reszta czego chce?

Dlaczego mamy przyjmować ludzi, którzy nie potrafią zrobić porządku i jakiegokolwiek postępu u siebie. To często są plemiona, które od tysiącleci nie nauczyły się kopać studni. Wszystkie te miliardy dolarów przekazane przez dziesięciolecia na pomoc poszły w błoto. Ci ludzie jak już przyjadą to nie pracują (raz na grupę 2000 migrantów trzech poszło do pracy na budowie, dwóch nie chciało pracować po jednym dniu, trzeci wytrzymał tydzień - historia z Włoch).

Chcesz im pomagać, pomagaj. Ale nie tutaj, nie pozwalamy. Nie pozwalamy na rozwalanie naszego porządku, na gwałty (w Niemczech imigranci gwałcą lub/i mordują nastolatki codziennie). Jedź do nich, życzę powodzenia, adio!

Oceń 69 22 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

mariusz.piotros 11:34:00 | 2018-06-13
Faktycznie, siostra się może i by troszczyła o własną pupę (za przeproszeniem). Ja mam rodzinę, dziecko i moim chrześcijańskim obowiązkiem jest powiedzieć nie. Polityka migracyjna jest prosta jest 95% społeczeństwa, to rodacy 5% imigranci, a reszcie musimy pomagać jak się da, ale tam, a nie tutaj.

Oceń 92 38 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook