Jest oficjalne oświadczenie paulinów ws. o. Augustyna Pelanowskiego

(fot. youtube.com)

Sekretarz Generalny Zakonu Paulinów wydał oświadczenie w którym odnosi się do ostatnich informacji związanych z ojcem Augustynem Pelanowskim. 

 

Kilka dni temu informowaliśmy o doniesieniach, jakie pojawiły się w sieci w związku z osobą o. Augustyna Pelanowskiego. Próbowaliśmy wtedy skontaktować się z władzami zakonu w sprawie potwierdzenia wiadomości, która sugerowała, że został on objęty zakazem wypowiedzi medialnych. Całość materiału można przeczytać TUTAJ >>

 

Prezentujemy oficjalne oświadczenie zakonu paulinów:

 

W odniesieniu do pojawiających się ostatnio w mediach informacji odnośnie do o. Augustyna Pelanowskiego, Kuria Generalna Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika informuje, że o. Augustyn nie został objęty zakazem wypowiedzi, zaś przechodzenie zakonników pomiędzy klasztorami jest zwyczajną praktyką w ramach działalności Zakonu. Prosimy o uszanowanie prywatności o. Augustyna oraz praw rządzących życiem wspólnoty zakonnej. 

o. Paweł Przygodzki 
Sekretarz Generalny Zakonu Paulinów 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.04

Liczba głosów:

27

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

AlinaV89 18:35:57 | 2019-01-03
Wiem od współbrata o. Augustyna, że informacja wydana przez Kurię Generalną Zakonu, o której wspomina powyższy artykół, została opublikowana jedynie żeby uciszyc burzę która się rozpętała gdy wieść o zakazie się rozeszła. Prawda jest jednak taka, że od momentu jego wydania, o. Augustyna już nikt nie usłyszał. Jest bardzo źle traktowany w zakonie, ale pokornie przyjmuje wszelkie nałożone na niego zakazy, nie buntuje się, co wskazuje tylko na jego pokorę, oraz na to że ów zakaz jest niesłuszny, bo za mówienie prawdy, za nazywanie rzeczy po imieniu, a przecież korupcja wśród księży zwłaszcza na wysokich stanowiskach, biskupów i nie tylko w Polsce, to przecież żadna tajemnica. Został więc potraktowany niesprawiedliwie, na równi z innymi głośnymi przypadkami, którym zakaz słusznie nałożono, bo za głoszenie herezji i większość z nich, jak wiemy, zakazu nie szanowała unosząc się pychą. Sami widzimy i każdy ma potrafi sytuację ocenić. Sytuacja o. Augustyna do złudzenia przypomina sytuację w jakiej znalazł się św. o. Pio. Oprócz nagłaśniania sprawy, na prawdę nie wiem co w tej sytuacji my, zwykli ludzie możemy zrobić wobec potęgi i skorumpowania niektórych osobistości kościelnych na wysokich stanowiskach. Nawet w samym zakonie oo. Paulinów nie bardzo jest u kogo się wstawić za o. Augustynem bo tam "na górze" też już ciężko o kogoś sprawiedliwego. Pozostaje nam się modlić, bo Bóg ma swój plan. Czemuś to widocznie ma służyć. Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 19:31:12 | 2018-06-10
Teraz chyba jeszcze za wcześnie, ale powstanie kiedyś Kościół Wspólnotowy ludzi jedynie oddanych na własność Bogu.
I znajdą się w nim wszyscy odrzuceni, zepchnięci na margines lub instytucjonalnie prześladowani.
Wówczas to tylko Duch Święty będzie ożywiał ten Kościół.

Jak bedzie się rozwijał ów Kościół?
Tak samo jak Kościół Pierwszych Apostołów.

Jednak będą ogromne różnice pomiędzy różnymi Kościołami, bo Bóg sprawi, iż niegodni kapłani otrzymają niegodne wizerunki, podobnie jak upadli. A kapłani służący tylko Jezusowii będą poza wszelką zarazą, "chromozą" itp.

A tak na marginesie sam się zastanawiam, czy złożone śluby poddaństwa, które zniewalają człowieka webec służby Bogu są ważne, czy może stanowią jedynie kolejną iluzję upadłych, którzy się chyba troszkę rozpychają łokciami pośród wysokich hierarchów?

A może potrzeba trochę czasu, aby dostrzec wolę Boga, który potrafi obracać uczynki zła w ostateczne dobro.
Może to tylko próba, po której wszyscy poczują się umocnieni Bożą Mocą.

Poczekajmy i zobaczmy jak Bóg na to odpowie.

Oceń 14 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

skrzynkaagadira 11:22:35 | 2018-06-10
Zamiast nakazać ojcu Pelanowskiemu jeszcze więcej głosić słowo Boże i zapewnić mu stałą audycję w katolickim radiu lub telewizji to wysyła się go "na zesłanie". Brawo i duchowni się dziwią że ludzie odwracają się od kościoła.

Oceń 58 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

rzymianin1 08:14:11 | 2018-06-10
Nie chowa się asów pod stół. Więc może było tak: były naciski z pewnych kół kościelnych (można się domyślać z jakich) by coś zrobić z "niewygodnym" ojcem. Myślano, myślano jak to zrobić. Rozmawiano z Ojcem, a on w posłuszeństwie sie zgodził, dla dobra sprawy. Więc wymyślono, by go przenieść "na koniec" świata. Łęczyszyce to wioska koło Grójca, o której mało kto  słyszał. I tam ma przebywać ojciec Augustyn. Niby zakazu nie ma, kazania tam będzie głosił dla paru wiernych i pewno nikt o tym nie usłyszy. A posłuszny przełożonym "zamilknie". Wierzę, że na jakiś czas. W odróżnieniu od "celebrytów" z TP, niektórych dominikanów, itp., o których zawsze upomini się GW i inne "zatroskane" o wolność wypowiedzi ośrodki. 

Oceń 64 10 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Noe.D 16:00:32 | 2018-06-09
Jasne, ale nie można było tego napisać kilka dni temu? Musiała powstać ta burza domysłów ?

Oceń 40 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook