Wspólnota z Taizé organizuje spotkanie młodych na Bliskim Wschodzie

(fot. taize.fr)

Przeor Wspólnoty z Taizé brat Alois zapowiedział, że zorganizuje ona międzynarodowe spotkanie młodych w Libanie. Odbędzie się ono w dniach 22-26 marca 2019 r. na zaproszenie tamtejszych Kościołów oraz Rady Kościołów Bliskiego Wschodu.

 
Zbiegnie się ono z obchodzonym 25 marca międzyreligijnym świętem Zwiastowania, skupionym wokół postaci Maryi oraz dialogu i współistnienia muzułmanów i chrześcijan.
 
Na spotkaniu spodziewanych jest około tysiąca młodych ludzi w wieku 18-35 lat z Libanu, a także z różnych krajów Europy i Bliskiego Wschodu.
 
- Chcemy zgromadzić w Libanie młodych z Bliskiego Wschodu i z reszty świata, aby pogłębić wiarę poprzez wspólną modlitwę i lekturę Biblii, odkryć przed młodymi Europejczykami bogatą tradycję Kościołów Wschodnich - deklarują bracia z Taizé.
 
- Pragniemy również podkreślić bogactwo relacji ekumenicznych istniejących w Libanie i odkryć je przed uczestnikami z innych krajów, poznać długie doświadczenie współistnienia libańskich chrześcijan z różnymi wspólnotami muzułmańskimi. Chcemy odkryć przed młodymi obcokrajowcami piękno Libanu, a szczególnie jego serdeczną gościnność, szukać wspólnej przyszłości w nadziei i współpracy między kontynentami - dodają.
 
 
Koszt udziału w spotkaniu wyniesie około 100-130 USD, nie licząc biletu lotniczego. Aby zgłosić chęć swojego uczestnictwa należy napisać mail na adres: , przedstawiając się i wyjaśniając krótko motywy udziału w spotkaniu. Z kupnem biletu lotniczego należy zaczekać do otrzymania z Taizé potwierdzenia udziału. Osoby, które mają w paszporcie izraelską pieczątkę graniczną, nie mogą wjechać na terytorium Libanu.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.47

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook