"Szkoły papieskie" przekazały środki na dożywianie afrykańskich dzieci

(fot. shutterstock.com)

Nauczyciele i uczniowie z Rodziny Szkół św. Jana Pawła II w Polsce przekazali fundusze na dożywianie afrykańskich dzieci z katolickiej misji Awandjelo, która znajduje się w Welou w Togo.

 

Kilka lat temu przeprowadzono zbiórkę na budowę szkoły w Togo. Jej patronem jest św. Jan Paweł II. Wówczas udało się zebrać ponad 45 tys. złotych. Parę dni temu podsumowano drugą zbiórkę, w wyniku której zebrano ponad 21 tys. zł. Środki były zbierane w czasie Wielkiego Postu. Fundusze zostaną przekazane na dożywianie dzieci z misji Awandjelo.

 

- Pozdrawiamy wszystkich naszych darczyńców, ofiarodawców, czyli Szkoły Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy za waszą pomoc i ofiarność. Dziękujemy dzieciom i nauczycielom, którzy łączą się z nami w różnych akcjach, aby nas wspierać - powiedział ks. Łukasz Kobielus, który pracuje w misji w Awadjelo.

 

- Myślę, że dzięki tym zwiększonym wpływom będziemy mogli dołożyć dodatkowy dzień szkolny z posiłkiem. W przyszłym roku odnowimy niektóre książki. Z pewnością pieniążków jeszcze zostanie, zatem oddamy je dzieciom z sierocińca, w którego utrzymanie również jestem zaangażowany. Możemy też opłacić prywatne gimnazjum dla najlepszych uczniów - dodał misjonarz.

 

W Polsce i na świecie jest już prawie 1,2 tys. placówek oświatowych, których patronem św. jest Jan Paweł II. Uczy się w nich ok. 300 tys. dzieci i młodzieży. Idea integracji społeczności szkolnych, które za patrona obrały sobie świętego, zrodziła się w październiku 1998 roku w Zespole Szkół Integracyjnych w Radomiu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook