Konferencja Episkopatów Europy apeluje o modlitwę o pokój w Ziemi Świętej

(fot. shutterstock.com)

Apel o modlitwę o pokój w Ziemi Świętej wystosowało prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE).

 

Biskupi proszą, by w sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, wierni przyłączyli się do modlitwy łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy w intencji pokoju w Ziemi Świętej.

 

W apelu "Chronić życie za wszelką cenę" przekazanym w środę PAP, autorzy apelu wyrazili solidarność z Kościołem katolickim w Ziemi Świętej, aby potępić "kolejny wybuch nienawiści i przemocy, która ponownie splamiła krwią Ziemię Świętą w tych dniach".

 

Dodali, że prezydium CCEE pragnie "dać świadectwo bliskości Kościoła europejskiego" i przyjmuje zaproszenie administratora apostolskiego łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy bp. Pierbattisty Pizzaballego o modlitwę o pokój w Ziemi Świętej.

 

- Tym samym Prezydium CCEE, dając wyraz przekonaniu, że pokój i życie ludzkie są dobrami niepodważalnymi oraz ponad wszelkimi interesami narodowymi i międzynarodowymi, zaprasza wspólnoty i pojedyncze osoby, również w Europie, do włączenia się w modlitwę Kościoła jerozolimskiego przez medytację oraz modlitwę o pokój i w obronie życia ludzkiego za wszelką cenę, w sobotę 19 maja, w przededniu Zesłania Ducha Świętego - zaznaczyli członkowie prezydium.

 

Apel podpisali arcybiskup Genui i przewodniczący CCEE kard. Angelo Bagnasco, arcybiskup Westminster i wiceprzewodniczący CCEE kard. Vincent Nichols i arcybiskup Poznania i wiceprzewodniczący CCEE abp Stanisław Gądecki.

 

We wtorek wicepremier Turcji i rzecznik rządu Bekir Bozdag powiedział w parlamencie, że Turcja uważa, iż Stany Zjednoczone są w równym stopniu odpowiedzialne za przemoc wobec Palestyńczyków jak Izrael.

 

Stany Zjednoczone przeniosły w poniedziałek oficjalnie swoją ambasadę w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy; podczas protestów przeciw tej decyzji 58 Palestyńczyków zginęło tego dnia w starciach z izraelskimi żołnierzami w Strefie Gazy na granicy z Izraelem.

 

Palestyński rząd oskarżył Izrael o dokonanie masakry. Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył natomiast, że poniedziałkowe działania armii izraelskiej były samoobroną przeciwko rządzącemu tą enklawą radykalnemu ugrupowaniu Hamas.

 

Prezydent USA Donald Trump ogłosił 6 grudnia 2017 roku, że USA uznają Jerozolimę za stolicę Izraela.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.25

Liczba głosów:

4

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook