Janina Ochojska chciała wesprzeć niepełnosprawnych. Nie dostała zgody na wejście do sejmu

(fot. facebook.pl/gazeta.pl)

W tej chwili zgodnie z zapowiedzią pojawiła się pod budynkiem sejmu. Straż Marszałkowska odmawia jej wejścia do środka.

 

"Dostałam odmowę od marszałka Marka Kuchcińskiego na wejście do Kancelarii Sejmu, żeby wesprzeć protestujących rodziców. Jutro o 13:30 będę pod szlabanem" - napisała szefowa PAH na swoim twitterze. Jej wpis ze zdjęciem udostępniono ponad 1200 razy.

 

Od trzech tygodni budynek sejmu pozostaje zamknięty dla ludzi bez stałych przepustek. Ma to związek z protestem rodziców osób niepełnosprawnych, które domagają się zwiększenia pomocy państwa i podają konkretne rozwiązania. W ich obronie wypowiedziało się już wiele znanych osób w tym społeczników, jak choćby s. Małgorzata Chmielewska. Do obrońców praw niepełnosprawnych postanowiła dołączyć Janina Ochojska. "Łatwiej było dostać się do Sarajewa niż do sejmu" - skomentowała decyzję marszałka szefowa PAH.

 

Zgodnie ze swoją zapowiedzią przybyła dzisiaj ok. godziny 13 pod budynek sejmu. Nie udało jej się wejść. Do środka próbowali ją wprowadzić posłowie i senatorowie opozycji, ale Straż Marszałkowska nie pozwoliła im na to. Nie udało się to nawet po interwencji wicemaraszłek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. "Byłam w oblężonym Sarajewie i Groznym niejednokrotnie, a okazuje się, że do Sejmu nie sposób się dostać. Jest mi przykro. Jest mi trudno stać w tym ścisku. Uważałam, że mam prawo tu przyjść. Myślałam, że marszałek uzna, ta Ochojska i PAH tyle zrobiła, to niech wejdzie do Sejmu. Okazało się, że się pomyliłam" - skomentowała całą sytuację Janina Ochojska.

 

 

Janina Ochojska próbuje wejść do Sejmu, by porozmawiać z protestującymi tam rodzicami.

Opublikowany przez Gazeta.pl 16 maja 2018

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.6

Liczba głosów:

15

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Beniamin 09:46:33 | 2018-05-17
Kogo boi się PiS 91 letniej staruszki , inwalidki Janiny Ochojskiej?PiS stworzył z sejmu twierdzę niedostępną dla obywateli.

Oceń 3 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ptgalik777 22:24:07 | 2018-05-16
Wspaniały gest wykonał Kardynał Nycz, który odwiedził protestujących w Sejmie. Natomiast pani Ochojska została zaproszona przez posłów Platformy Obywatelskiej. Nikt mi nie wmówi, że jej przybycie do Sejmu wynikało z potrzeby serca Ochojskiej.

Oceń 13 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Nociek 18:23:53 | 2018-05-16
Najlepsze źródło informacji dla jezuity: gazeta.pl. A tak bardziej merytorycznie: pani Ochojska chciała pomóc czy zorganizować happening? Skoro nie uzgodniła wcześniej wejścia, a jest powszechnie wiadomo, że nie są udzielane żadne przepustki jednorazowe, to odpowiedź jest oczywista.

Oceń 31 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 16:37:02 | 2018-05-16
NAWET DZIENNIKARZY, o czym wiedziała pani Ochojska, ale jak sama mówi chciała spróbować. Skoro próbowała i wiedziała, że może być inaczej, to skąd zawód? 2) wiadomość została powielona za gazetą.pl i jest typowym fake newsem. To tak samo jak sądzić, że ograniczają moją wolność, bo nie pozwalają mi spacerować po autostradzie. A przecież ten zakaz dotyczy wszystkich ludzi i twierdzenie, że tylko ja nie mogę jest zwykłym kłamstwem.

Oceń 60 17 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 16:31:11 | 2018-05-16
Prośba do tych, którzy dają minusy mojej poprzedniej wypowiedzi: 1) proszę się doinformować, od dawna jednorazowe przepustki są wstrzymane DLA WSZYSTKICH

Oceń 56 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 15:06:28 | 2018-05-16
Kolejna, która chce na nazwisko wchodzić do sejmu, a lekceważy procedury załatwienia stosownego dokumentu. Czy DEON jest tuba gazeta.pl czyli Michnika i jego ferajny? Jezuici nie wchodźcie w fake newsy!

Oceń 75 23 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook