Modlitwa Taizé o jedność Chrześcijan w krakowskim Duszpasterstwie Akademickim Jezuitów

(fot. peacepix / Shutterstock.com)

W najbliższy czwartek Wspólnota Taizé działająca przy duszpasterstwie akademickim WAJ w Krakowie będzie modlić się w intencji jedności wszystkich chrześcijan.


Publikujemy treść informacji organizatorów:


Już w tą niedzielę świętować będziemy Zesłanie Ducha Świętego. W czwartek poprzedzający chcielibyśmy wspólnie spotkać się i dzielić się radością oczekiwania z naszymi Braćmi w Chrystusie.


Dlaczego "Spotkanie z Drugim"?


Pragniemy stwarzać przestrzeń do spotkania między ludźmi, chrześcijanami, między nami a Bogiem. Wierzymy, że modlitwa Jezusa Chrystusa o jedność, z siedemnastego rozdziału Ewangelii Jana, jest nam dana i zadana. Chcemy wyjść jej naprzeciw i dawać szanse Duchowi Świętemu, żeby mógł w nas działać, jako dzieciach jednego Ojca. Słowem przewodnim będzie właśnie J 17, 20-26.


Modlitwę będzie prowadzić nasz grupa Taizé z Duszpasterstwa Akademickiego WAJ, a słowo wygłosi Pastor Wiesław Didoszak ze Zboru Zielonoświątkowego "Betlejem". Po modlitwie będzie możliwość spędzenia ze sobą czasu przy herbacie i różnych słodkościach.


Modlitwa Taizé ma charakter medytacyjny, śpiewamy dużo prostych pieśni co ułatwia przebywanie przed Panem. W jej trakcie jest możliwość rozważanie Słowa w ciszy. Jako grupa Taizé spotykamy się w każdy czwartek o godzinie 20. Drzwi do naszej kaplicy są wtedy zawsze otwarte już od 19:15 i z radością gościmy każdą nową osobę.


Modlitwa o jedność Chrześcijan. Czwartek, 17 maja o godzina 20, kaplica akademicka, Kopernika 26.


Więcej szczegółów pod linkiem.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook