Kard. Tauran spotkał się z saudyjskim królem. Mówił o ekstremizmie religijnym i "zderzeniu cywilizacji"

W środę, 18 kwietnia, odbyło się spotkanie przywódcy Arabii Saudyjskiej Króla Salmana z kard. Tauranem, mające na celu podjęcie tematu przemocy oraz ekstremizmu religijnego


.

 

Przywódca Arabii Saudyjskiej Król Salman przyjął w swoim pałacu Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kardynała Jean-Louis Taurana. 


 

Przyjęcie kardynała Taurana odbyło się w stolicy kraju, w Światowym Centrum do Walki z Ekstremizmem Etidal (arab. umiarkowanie). 

Podczas spotkania zwrócono uwagę na ogromne znaczenie wyznawców różnych religii, oraz ich rolę w odrzuceniu przemocy i terroryzmu. 

Obejrzyj wideo:

 

 

W spotkaniu uczestniczyli także książe Abdulaziz bin Saud, minister spraw wewnętrznych, Sekretarz Generalny Muzułmańskiej Ligi Narodów oraz Minister Spraw Zagranicznych. 

Kardynał Tauran tuż po historycznej wizycie w królestwie, zrelacjonował: "Ważne, by dotrzeć istnienie misji, oraz wizji jaką wnosi Centrum, które bardzo rozważnie analizuje przyczyny ekstremizmu. Ideologia ta jest najczęściej spowodowana niesprawiedliwością społeczną

".

 

Kardynał opowiedział również świadectwo Australijczyka, który wstąpił do sił tzw. Państwa Islamskiego w Syrii. "Jesteś Australijczykiem, dlaczego zatem jesteś w Syrii?" - opowiadał hierarcha - "Całe życie, gdy byłem mały, widziałem ojca, który wracał wyczerpany po pracy każdego wieczora. Nie chciałem takiego życia".

 

"Uważam, że naszymi największymi wrogami są ekstremizm oraz ignorancja. Nie wierzę w żadne zderzenie cywilizacji a w zderzenie ignorancji. W większości przypadków ludzie reagują [przemocą] nie wiedząc kim są" - dodał hierarcha.

 

 Zdaniem Nasira Al-Biqamiego, sekretarza generalnego Centrum, wizyta kardynała Taurana odgrywa ogromną rolę we współpracy w zwalczaniu ekstremistycznych ideologii.

 

 

Spotkanie kardynała Taurana z władzami Arabii Saudyjskiej odnotowały również liczne media arabskie.

 

 

 

 

 W ostatnim czasie władze Arabii Saudyjskiej wielokrotnie spotykali się z przedstawicielami chrześcijaństwa.

 

W listopadzie głowa Kościoła w Libanie, kard. Beshara Rai, uczestniczył w spotkaniu w Arabii Saudyjskiej z królem Salmanem oraz księciem Mohammedem bin Salmanem. 

 

"Islam przynosi pokój, nie przemoc" [WYWIAD] >>

 

Książę Abdulaziz bin Saud spotkał się z także z grupą przywódców żydowskich oraz katolickich w Nowym Jorku. 

Książe Abdulaziz bin Saud dążył do przedstawienia łagodnego wizerunku wiary muzułmańskiej w czasach rosnącej islamofobii. Zapowiedział zniesienie zakazu prowadzenia pojazdów przez kobiety, oraz zatwierdził obecność kin, w ramach programu "Wizja 2030"

.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?