Luteranie w Szczyrku zbierają piłki, które ofiarują dzieciom. Akcję wsparł PZPN

(fot. youtube.com / LuteranieKonfesyjni)

Zbiórkę piłek dla dzieci rozpoczęli luteranie ze Szczyrku z okazji piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Ks. Jan Byrt powiedział, że chce w ten sposób zachęcić najmłodszych do modlitwy, a także popularyzować sportową rywalizację i zachęcić do aktywności.

 

"Nasza parafia przygotowuje się do piłkarskich mistrzostw świata w Rosji, podczas których odprawimy cztery specjalne nabożeństwa. Pierwsze zaplanowaliśmy na 17 czerwca. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy kochają Ewangelię i piłkę nożną. Chcemy modlić się o sportową rywalizację i piękne mecze biało-czerwonych, a na koniec - przy wyjściu - obdarować najmłodszych piłką, by podczas wakacji odeszli od komputerów" - powiedział ks. Byrt.

 

Duchowny ma nadzieję, że dzięki piłkom najmłodsi będą wspólnie spędzali czas i lepiej się poznawali. "To ważne, by byli koleżeńscy i myśleli o drugim człowieku" - powiedział.

 

Akcję wsparł już m.in. PZPN, który przekazał kilka futbolówek, w tym jedną z autografem prezesa Zbigniewa Bońka. Piłki podarowali także przedstawiciele władz śląskich - wojewoda i marszałek, a także jeden z europosłów.

 

Piłkarskie mistrzostwa w Rosji zostaną rozegrane od 14 czerwca do 15 lipca br.

 

Ks. Jan Byrt jest znany z niekonwencjonalnych pomysłów promujących wiarę i dobroczynność. Na stokach rozdawał narciarzom Biblię, a kierowcy otrzymywali od niego promujące wiarę w Boga nalepki na samochody. Przy kościele tworzy ogród z okazji 500-lecia reformacji. Zapraszał też gości z zagranicy, którzy za darmo uczyli dzieci języka angielskiego. Zimą rozdaje dzieciom sprzęt narciarski, a latem rowery.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook