Sekretarz Stanu Watykanu kardynał Parolin wśród biskupów Oceanii

(fot. Saeima Derivative work: TharonXX [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons)

Spotkanie ma miejsce w Port Moresby w Papui Nowej Gwinei, a jego tematem jest: "Troska o nasz wspólny dom - Oceanię: morze wyzwań".

 

"Potrzebne jest radykalne nawrócenie w traktowaniu daru stworzenia, powierzonego nam przez Boga. Muszą to uczynić zarówno politycy, jak i poszczególne osoby, bo wszyscy jesteśmy wezwani, aby wprowadzać w codzienność odpowiedzialny i wstrzemięźliwy sposób życia" - powiedział kard. Pietro Parolin, otwierając sesję plenarną Federacji Konferencji Episkopatów Oceanii (FCBCO).

Spotkanie to ma miejsce w Port Moresby w Papui Nowej Gwinei, a jego tematem jest: "Troska o nasz wspólny dom - Oceanię: morze wyzwań". Poruszane zagadnienia nie ograniczają się tylko do ochrony środowiska, ale skupiają się także na konsekwencjach zmian klimatycznych, których doświadczają kraje tego kontynentu. Chodzi więc o opiekę i poszanowanie praw człowieka, gdyż katastrofy ekologiczne są przyczyną zwiększającego się ubóstwa, niesprawiedliwości społecznej, migracji i przesiedleń.

W sesji plenarnej Federacji Konferencji Episkopatów Oceanii bierze udział około 75 biskupów pochodzących z Australii, Nowej Zelandii, Wysp Pacyfiku, Papui Nowej Gwinei oraz Wysp Salomona.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook