Portugalia: biskupi zaapelowali o spokojną debatę na temat eutanazji

(fot. shutterstock.com)

Portugalska konferencja episkopatu wezwała w czwartek katolików do spokojnego udziału w debacie na temat planowanego przez lewicowe ugrupowania zalegalizowania eutanazji.

 

Jak powiedział przewodniczący episkopatu kard. Manuel Clemente, Portugalia potrzebuje “spokojnego dialogu", który dotyka kwestii ludzkich.

 

Kardynał patriarcha Lizbony potwierdził też, że biskupi i Kościół będą bronili życia ludzkiego. Odnotował również, iż tzw. śmierć wspomagana “nie eliminuje bólu, ale likwiduje życie". Hierarcha zaznaczył również, że referendum nie jest jedynym sposobem rozwiązania kwestii eutanazji, “którą należy unikać".

 

- Za wszelką cenę należy dążyć do uniknięcia eutanazji, rozwijając w zamian opiekę paliatywną, aby ludziom rzeczywiście nieść pomoc - podkreślił kard. Clemente, zaznaczając, że projekt legalizacji eutanazji został niejako przemycony do parlamentu, gdyż przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r. nie był on zgłaszany przez żadne z ugrupowań politycznych.

 

Portugalscy biskupi wskazali też na niepokojące, ich zdaniem, próby wprowadzenia do parlamentu projektów przepisów umożliwiających zmianę płci osób niepełnoletnich. Kard. Clemente zaznaczył, że męskość i kobiecość nie są uwarunkowane kulturowo, a próby umożliwienia szesnastolatkom zmiany płci są działaniami “mocno nieuprawnionymi".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook