"Nasz kraj powinien być poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi" - kardynał wzywa do wysłuchania apelu z Fatimy

(fot. By TrappistMonkStuff [CC BY-SA 4.0], from Wikimedia Commons)

"W obliczu przemocy, ubóstwa i korupcji Meksyk powinien być poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi" - powiedział kard. Juan Sandoval Íñiguez, emerytowany arcybiskup Guadalajary.

 

"W obliczu ucisków, jakich nasz kraj obecnie doświadcza, oraz potrzeby dobrego rządu, sugeruję, aby nasi biskupi Meksyku poświęcili Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi cały kraj 13 maja, w dniu pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Sugeruję też, by każdy biskup zrobił to samo w swojej własnej diecezji" - powiedział w niedawno opublikowanym filmie kard. Íñiguez.

 

Oto, co naprawdę wydarzyło się w Fatimie >>

 

Przypomniał, że Najświętsza Maryja Panna poprosiła w Fatimie o poświęcenie Rosji jej Niepokalanemu Sercu. "Kilka lat później, bez przemocy, bez rozlewu krwi, runął Mur Berliński i żelazna kurtyna, która podzieliła Europę. Błogosławiona Dziewica z Fatimy przewidziała przyszłe czasy i powiedziała nam, że lekarstwem jest modlitwa i królowanie Chrystusa na świecie i w społeczeństwie" - powiedział kardynał.

 

Hierarcha odwołał się tu do listu Jana Pawła II z grudnia 1983 roku, który papież Polak rozesłał do wszystkich biskupów (również prawosławnych), w którym wyraził pragnienie poświęcenia Rosji Sercu Maryi. Poświęcenia dokonano 25 marca 1984 roku, w święto Zwiastowania. Wówczas siostra Łucja, jedna z trzech wizjonerek z Fatimy, potwierdziła, że poświęcenie "dokonało się tak, jak prosiła Matka Boża". 8 grudnia 1991 r. - w Święto Niepokalanego Poczęcia - przywódcy sowieccy zadeklarowali, że Związek Radziecki zostanie zlikwidowany i zastąpiony przez Wspólnotę Niepodległych Państw.

 

Kard. Íñiguez podkreślił, że biskupi Meksyku powinni uważnie rozeznać tę sugestię. 

 

Siostra Łucja, wizjonerka z Fatimy, miała tylko jedną radę: módl się. Codziennie! >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.56

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ponury 19:03:09 | 2018-04-11
tylko Jeden jest Bóg a wszystko inne m.i. kult Maryji jest bałwochwalstwem

Oceń 3 9 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook